Sautgempton murabbiyi Spertsyanni yuqori baholadi
«Sautgempton» jamoasi bosh murabbiyi Uil Stil «Krasnodar» yarim himoyachisi Eduard Spertsyaning ingliz klubi safiga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uil Stilning so‘zlariga ko‘ra, Eduard juda yaxshi futbolchi hisoblanadi va allaqachon o‘z darajasini namoyish etgan. Klub rahbariyati malakali ijrochilarga qiziqish bildiradi.
Avvalroq ma’lum bo‘lishicha, Spertsyan «Krasnodar» klubi egasi Sergey Galitskiy bilan kelishuv masalasini muhokama qilishi kutilmoqda. Eduard «buzoq»lar akademiyasida tarbiyalangan.
Uning amaldagi shartnomasi joriy yil yozida yakunlanadi. 25 yoshli yarim himoyachining bozor qiymati 25 million yevroga teng.
Ushbu o‘yinchining transferi klub uchun muhim qo‘shimcha bo‘lishi mumkin. Klub rahbariyati va murabbiylar jamoani kuchaytirish uchun yangi imkoniyatlarni izlamoqda.

Тренер Саутгемптона высоко оценил Сперцянни
Главный тренер команды «Саутгемптон» Уил Стил высказался о возможном переходе полузащитника «Краснодара» Эдуарда Сперцяна в английский клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Уила Стилла, Эдуард является очень хорошим футболистом и уже продемонстрировал свой уровень. Руководство клуба проявляет интерес к квалифицированным исполнителям.
Ранее стало известно, что Сперцян ожидается обсудить вопрос соглашения с владельцем клуба «Краснодар» Сергеем Галицким. Эдуард воспитан в академии «быков».
Его действующий контракт истекает этим летом. Рыночная стоимость 25-летнего полузащитника составляет 25 миллионов евро.
Этот трансфер может стать важным дополнением для клуба. Руководство и тренеры клуба ищут новые возможности для усиления команды.