Levandovski Barselonaning eng og‘ir mag‘lubiyatini esladi
Kataloniyaning «Barselona» jamoasi markaziy hujumchisi Robert Levandovski 2024/2025 yilgi mavsumdagi eng og‘ir mag‘lubiyat haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Polshalik futbolchi UEFA Chempionlar ligasi yarim finalida Milanning «Inter» jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda mag‘lub bo‘lishini esladi. U o‘z so‘zlarida jamoaga yordam bera olmagani uchun juda afsuslanganini ta’kidladi.
«Biz finalga chiqishga yaqin edik. Oldimizda yangi mavsum turibdi va men ishonamanki, «Barselona» jamoasi yanada kuchayadi.
Bizda katta salohiyat bor», dedi hujumchi ESPN telekanaliga bergan intervyusida. Eslatib o‘tamiz, Chempionlar ligasi finalida «Inter» fransuzning «PSJ» jamoasi bilan to‘qnash keladi.
Italiyalik klub yarim finalda 0:5 hisobida mag‘lub bo‘lib, jiddiy mag‘lubiyatga uchradi. Bu voqea «Barselona» va uning hujumchisi uchun katta saboq bo‘lib, jamoa yangi mavsumda yanada kuchliroq o‘yin ko‘rsatishga intilmoqda.

Левандовски вспомнил самое тяжелое поражение Барселоны
Центральный нападающий каталонской «Барселоны» Роберт Левандовски рассказал о самом тяжелом поражении в сезоне 2024/2025. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Польский футболист вспомнил поражение в полуфинале Лиги чемпионов УЕФА в матче против миланского «Интера». В своих словах он подчеркнул, что очень сожалеет о том, что не смог помочь команде.
«Мы были близки к выходу в финал. Впереди новый сезон, и я верю, что команда «Барселона» станет еще сильнее.
У нас большой потенциал», — сказал нападающий в интервью телеканалу ESPN. Напомним, что в финале Лиги чемпионов «Интер» встретится с французским клубом «ПСЖ».
Итальянский клуб потерпел серьезное поражение в полуфинале со счетом 0:5. Это событие стало важным уроком для «Барселоны» и её нападающего, команда стремится показать более сильную игру в новом сезоне.