Bulykin: Ivich “Spartak” murabbiylar ro‘yxatida
Sobiq “Lokomotiv” futbolchisi Dmitriy Bulykin “Spartak” jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga kim munosib bo‘lishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoa rahbariyati Aleksandr Ivichni ro‘yxatda ko‘rib chiqishi mumkin, chunki uni yaxshi taniydilar. Bulykin mutaxassislarimizga ishonish kerakligini ta’kidladi.
Uning fikricha, Cherchesov nomzodi ham ko‘rib chiqilgan, lekin oxirgi qarorda uni qo‘ldan boy berishgan. Shuningdek, Bulykin Andrey Tixonovni ham ko‘rib chiqish mumkinligini aytdi, ammo uning yuqori darajadagi ish tajribasi yo‘qligini ta’kidladi.
Dmitriy Alenichev va Yegor Titov esa uzoq vaqtdan beri murabbiylik amaliyotidan uzoq ekanligi sababli hozirda jamoani boshqarishga tayyor emaslar. Dejan Stankovich 2024-yil yozidan buyon “Spartak” jamoasini boshqarib kelmoqda.
Rossiya chempionatining dastlabki to‘rt turidan so‘ng, “qizil-oq” jamoasi 11-o‘rinda turibdi va to‘rt ochko jamg‘argan. Jamoa hozirgi holatda natijalarni yaxshilash ustida ishlamoqda.

Булыкин: Ивич в списке тренеров «Спартака»
Бывший футболист «Локомотива» Дмитрий Булыгин высказался о том, кто может занять пост главного тренера команды «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, руководство команды может рассмотреть кандидатуру Александра Ивича, так как хорошо его знают. Булыгин подчеркнул, что нужно доверять нашим специалистам.
По его мнению, кандидатура Черчесова также рассматривалась, но в конечном решении её упустили. Также Булыгин отметил, что можно рассмотреть Андрея Тихонова, однако подчеркнул отсутствие у него опыта работы на высоком уровне.
Дмитрий Аленичев и Егор Титов, в свою очередь, давно не занимались тренерской деятельностью, поэтому сейчас не готовы возглавить команду. Деян Станкович руководит «Спартаком» с лета 2024 года.
После первых четырёх туров чемпионата России команда «красно-белых» занимает 11-е место и набрала четыре очка. Команда в настоящее время работает над улучшением результатов.