Fedotov Santosning haydalishini tanqid qildi
Igor Fedotov, Rossiya Premer-ligasidagi o‘yinlarni boshqargan sobiq hakam, «Zenit» jamoasi himoyachisi Duglas Santosning «Spartak»ga qarshi o‘yinda maydonni tark etishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi ikkinchi bo‘lim boshida ikkinchi sariq kartochkani olib, maydondan haydalgan edi. Fedotovning so‘zlariga ko‘ra, o‘yinning ahamiyatini hisobga olganda, hakam ikkinchi sariq kartochkani ko‘rsatmasligi mumkin edi, garchi futbolchiga ogohlantirish berish uchun asoslar mavjud bo‘lgan.
U aytishicha, «Chistyakov, yumshoq qilib aytganda, biroz shoshgan. Santos kechikdi, ammo urilgan oyoq «Spartak» futbolchisining barmoqlariga tegdi.
Bu hakamning maydondagi qarori, u shunday ko‘rdi, shuning uchun tanqid qilish qiyin. Balki keyinchalik qarorni qayta ko‘rib chiqib, shoshqaloqlik qilganini tushunishi mumkin.
Mening fikrimcha, o‘yinning holatini hisobga olsak, bu ikkinchi sariq kartochka emas», dedi Fedotov. Eslatib o‘tamiz, «Spartak» va «Zenit» o‘rtasidagi o‘yin 2:2 hisobida yakunlandi.
«Qizil-oq» jamoasi safida Markinyos va Zhedson Fernandes gol urdi, «ko‘k-oq-yashil» jamoadan esa Mateo Kassierra va Aleksandr Sobolev hisobga kiritdi. Hozirgi vaqtda «Spartak» Premer-liga turnir jadvalida besh ochko bilan 11-o‘rinda turibdi.

Федотов раскритиковал удаление Сантоса
Игорь Федотов, бывший судья, который работал на матчах Российской Премьер-лиги, высказался о удалении защитника «Зенита» Дугласа Сантоса в матче против «Спартака». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист получил вторую жёлтую карточку в начале второго тайма и был удалён с поля. По словам Федотова, учитывая важность матча, судья мог не показывать вторую жёлтую карточку, хотя у него были основания для предупреждения игрока.
Он отметил, что «Чистяков, мягко говоря, немного поспешил. Сантос опоздал, но удар ногой коснулся пальцев игрока «Спартака».
Это решение судьи на поле, он так увидел, поэтому критиковать сложно. Возможно, позже он пересмотрит решение и поймёт, что поспешил.
По моему мнению, учитывая ситуацию в игре, это не вторая жёлтая карточка», — сказал Федотов. Напомним, матч между «Спартаком» и «Зенитом» завершился со счётом 2:2.
В составе «красно-белых» забили Маркиньос и Жедсон Фернандес, а у «сине-бело-зелёных» отличились Матео Кассьерра и Александр Соболев. В настоящее время «Спартак» занимает 11-е место в турнирной таблице Премьер-лиги с пятью очками.