Shomurodov va Jalolovning uchrashuviga Italiyada qanday munosabat bildirildi?
“Roma” hujumchisi Eldor Shomurodov 2026 yilgi jahon chempionati mintaqaviy saralash turniridagi rasmiy uchrashuv munosabati bilan O‘zbekiston milliy terma jamoasi ixtiyorida bo‘lib turibdi.
Futbolchilarimiz mart oyida belgilangan birinchi o‘yinda Qirg‘iz Respublikasi vakillarini kichik hisobda mag‘lubiyat uchratdi. Shu tariqa, terma jamoamiz 7-turdan keyin 16 ochko bilan o‘z guruhida ikkinchi o‘rinda bormoqda va 25 mart kuni safarda guruh peshqadami Eron bilan o‘ynaydi.
Qirzig‘istonliklar bilan bo‘lgan bellashuvdan keyin terma jamoamiz sardori Eldor Shomurodov va Abbosbek Fayzullayev mashhur bokschi Bahodir Jalolov bilan uchrashdi. Italiya matbuoti bu voqeani e’tiborsiz qoldirmadi.
SIAMOLAROMA.IT:
- FIFA kunlari munosabati bilan milliy ligalarda e’lon qilingan tanaffus munosabati bioan “Roma” hujumchisi Eldor Shomurodov o‘z yurtining mashhur insonlari bilan uchrashish imkoniga ega bo‘ldi.
O‘zbekiston milliy terma jamoasi sardori bu galgi safari chog‘ida boks bo‘yicha o‘ta og‘ir vazn toifasida ikki karra olimpiya chempioni Bahodir Jalolov bilan ko‘rishdi.
Sport olamida mashhur bo‘lgan hamyurtlarning uchrashuvida Eldor Bahodirga hurmatini izhor qilib, shaxsiy imzosi tushirilgan “Roma” formasini sovg‘a qildi.
ROMAFOREVER.IT:
- “Roma” markaziy hujumchisi Eldor Shomurodov ayni paytda O‘zbekiston milliy terma jamoasi safida muhim uchrashuvlarni o‘tkazishga tayyorgarlik ko‘rmoqda.
O‘zbekiston va Qirg‘iziston terma jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvdan keyin Eldor sport olamida katta yutuqlari bilan tanilgan Bahodir Jalolov bilan uchrashdi.
Bahodir Jalolov boks bo‘yicha o‘ta og‘ir vazn toifasida jahon chempioni, “Tokio-2020” va “Parij-2024” Olimpiya o‘yinlari g‘olibi hisoblanadi.
Bu uchrashuv Eldor Shomurodov uchun muhim ahamiyat kasb etdi. Chempionga “Roma” futbolkasini sovg‘a qilgan terma jamoa sardori shu tariqa o‘z yurtiga sadoqati, sport insonlarni do‘stlik va birdamlikka targ‘ib etishini namoyish qildi.
Endi Shomurodov 25 mart kuni Eron bilan bo‘ladigan uchrashuvda ishtirok etishi kutilmoqda. Shundan so‘ng, u 29 mart kuni “Lechche”ga qarshi o‘tkaziladigan muhim bellashuvga tayyorgarlik ko‘rish uchun Trigoriyaga yetib keladi.
LAROMA24.IT:
- “Roma” markaziy hujumchisi Eldor Shomurodov maydondagi kurashlari, harakatlari va sadoqati orqali murabbiylarning e’tirofi va muxlislarning ehtiromini qozonib kelmoqda.
O‘zbekiston milliy terma jamoasi safida 2026 yilgi jahon chempionatiga chiqish uchun kurashayotgan “Roma” vakili o‘z yurtida jahonga mashhur charm qo‘lqop ustasi Bahodir Jalolov bilan uchrashib, unga Rim klubining 14-raqamli formasini hadya qildi.
O‘z o‘rnida, ikki karra olimpiya chempioni bo‘lgan Bahodir ham hamkorlikdagi suratni ijtimoiy tarmoqdagi sahifasiga joylab, futbolchilarga 25 mart kuni bo‘ladigan uchrashuv oldidan “Eron bilan o‘yinda omad, biz duodamiz!”, - deb xitob qildi.
Ta’kidlash joizki, O‘zbekiston milliy terma jamoasi o‘z tarixida ilk bor jahon chempionatiga chiqish uchun juda yaxshi imkoniyat hosil qilgan. Hamyutlarimiz Eron, Birlashgan Arab Amirliklari va Qatar bilan bo‘ladigan uchta uchrashuvda to‘rt ochko olishi mundial yo‘llanmasini qo‘lga kiritishimiz uchun kifoya qiladi.

Как отреагировали на встречу Шомуродова и Джалолова в Италии?
Нападающий "Ромы" Эльдор Шомуродов находится в распоряжении национальной сборной Узбекистана в связи с официальным матчем регионального отборочного турнира чемпионата мира 2026 года.
Наши футболисты в первом матче, запланированном на март, одержали победу над представителями Кыргызской Республики с небольшим счетом. Таким образом, наша сборная после 7-го тура занимает второе место в своей группе с 16 очками и 25 марта сыграет на выезде с лидером группы Ираном.
После встречи с кыргызстанцами капитан нашей сборной Эльдор Шомуродов и Аббосбек Файзуллаев встретились с известным боксером Баходиром Джалоловым. Итальянская пресса не оставила это событие без внимания.
SIAMOLAROMA.IT:
- В связи с днями FIFA, во время перерыва, объявленного в национальных лигах, нападающий "Ромы" Эльдор Шомуродов получил возможность встретиться с известными людьми своей страны.
Капитан национальной сборной Узбекистана на этот раз встретился с двукратным олимпийским чемпионом в супертяжелом весе Баходиром Джалоловым.
На встрече известных соотечественников Эльдор выразил уважение к Баходиру, подарив ему футболку "Ромы" с личной подписью.
ROMAFOREVER.IT:
- Центральный нападающий "Ромы" Эльдор Шомуродов в настоящее время готовится к важным матчам в составе национальной сборной Узбекистана.
После встречи между сборными Узбекистана и Кыргызстана Эльдор встретился с Баходиром Джалоловым, который известен своими большими достижениями в спорте.
Баходир Джалолов является чемпионом мира по боксу в супертяжелом весе и победителем Олимпийских игр "Токио-2020" и "Париж-2024".
Эта встреча имела важное значение для Эльдора Шомуродова. Подарив чемпиону футболку "Ромы", капитан сборной таким образом продемонстрировал свою преданность родине и то, как спорт способствует дружбе и единству людей.
Теперь ожидается, что Шомуродов примет участие в матче с Ираном 25 марта. После этого он прибудет в Тригорию для подготовки к важной встрече с "Лечче", которая состоится 29 марта.
LAROMA24.IT:
- Центральный нападающий "Ромы" Эльдор Шомуродов завоевывает признание тренеров и уважение болельщиков благодаря своим усилиям, действиям и преданности на поле.
Представитель "Ромы", который борется за выход на чемпионат мира 2026 года в составе национальной сборной Узбекистана, встретился с известным в своем родном крае мастером кожаных перчаток Баходиром Джалоловым и подарил ему футболку с номером 14 клуба Рим.
В свою очередь, двукратный олимпийский чемпион Баходир также разместил совместное фото на своей странице в социальных сетях, пожелав футболистам удачи в матче с Ираном 25 марта, сказав: "Мы за вас молимся!".
Стоит отметить, что национальная сборная Узбекистана создала очень хорошие возможности для выхода на чемпионат мира впервые в своей истории. Нашим соотечественникам достаточно набрать четыре очка в трех матчах с Ираном, Объединенными Арабскими Эмиратами и Катаром, чтобы получить путевку на мундиаль.