O‘zbekiston milliy terma jamoasi Eron poytaxtiga yetib keldi (foto)
O‘zbekiston milliy terma jamoasi bugun Tehronga yetib keldi. Jamoa tarkibida futbolchilar bilan birga O‘zbekiston Futbol Assotsiatsiyasi (O‘FA) rahbariyati ham bor. Xususan, O‘FA prezidenti birinchi o‘rinbosari Ravshan Ermatov va uning o‘rinbosari Odil Ahmedov ham jamoa bilan safarga chiqqan.
Jamoamiz 25 mart kuni Toshkent vaqti bilan soat 21:00 da Eron terma jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Uchrashuv Tehron shahridagi “Ozodi” stadionida bo‘lib o‘tadi.
Mazkur o‘yin har ikkala jamoa uchun muhim sanalib, jahon chempionati saralash bosqichi doirasida o‘tkaziladi. O‘zbekiston terma jamoasi ushbu safarda g‘alaba qozonish orqali o‘z imkoniyatlarini yanada mustahkamlash niyatida.

Национальная сборная Узбекистана прибыла в столицу Ирана (фото)
Сборная Узбекистана сегодня прибыла в Тегеран. В составе команды вместе с футболистами также находится руководство Федерации футбола Узбекистана (УФА). В частности, президент УФА первый заместитель Равшан Эрматов и его заместитель Одил Ахмедов также отправились в поездку с командой.
Наша команда выйдет на поле против сборной Ирана 25 марта в 21:00 по ташкентскому времени. Матч пройдет на стадионе "Азади" в Тегеране.
Данная игра считается важной для обеих команд и пройдет в рамках отборочного этапа чемпионата мира. Сборная Узбекистана намерена укрепить свои шансы на победу в этой поездке.