Eron bilan o‘yinlarimiz hamisha e’tibor markazida bo‘lgan va undagi natijalarni yaxshi bilamiz.
Mutaxassislarimiz o‘yin oldidan o‘z fikrlarinii bildirib o‘tishmoqda. Bu borada Ja’far Irismetov ham quyidagicha munosabat bildirdi:
“Durangga o‘ynaymiz deb ayta olmayman”
"Albatta, Tehrondagi o‘yindan juda katta natija kutyapmiz. Biz durangga o‘ynaymiz, deb ayta olmayman. Chunki Eron maydonida g‘alaba qozongan paytimiz bo‘lgan. Baqoyevning goli evaziga yutib ketganmiz. Hozirgi paytda terma jamoamiz yaxshi shakllangan. Lekin menimcha bosim kuchli bo‘ladi. O‘z futbolchilarimizga ishonamiz. Xudo xohlasa, jamoamiz yaxshi natija bilan qaytadi, deb umid qilamiz".
“Eronda bosim kuchli bo‘lmaydi”
"Menimcha, Eronda bosim kuchli bo‘lmaydi. Har xil vaziyatlarni ham hisobga olishimiz kerak. Agar ular yutishsa jahon chempionatiga chiqadi. O‘z muxlislari qarshisida eronliklar katta bosim bilan o‘ynashmaydi. Bizda bosim bo‘lishi ma’lum. Agar Xudo ko‘rsatmasin biz uchun natija yaxshi bo‘lmasa, narigi juftliklarda natijalar boshqacha tus olsa, bizda bosim kuchli bo‘ladi, deb o‘ylayman. Ularda 13 ochko, bizda 16 qoladi. Undan keyingi uchrashuvlarda Qatar, BAA kabi termalarga qarshi qiyin o‘yinlar kutib turibdi".
“Jamoaviy va tartibli o‘yin evaziga natijaga erisha olamiz”
"Eron har doim kuchli bo‘lgan. Oldingisiga nisbatan kuchli deb ayta olmayman. Baribir ular o‘z uyida kuchliroq o‘ynaydi. Misol uchun, ular har qanday holatda natijaga qarab o‘yinini kuchaytira oladi. Shuning uchun Eron juda xavfli. Nimani evaziga yutishimiz mumkin? Jamoaviy o‘yin. Kapadze qanday taktika tanlaydi? Muhimi, murabbiyni ko‘rsatmalarini bajarib, tartibli o‘yin, g‘alabaga bo‘lgan ishtiyoq evaziga menimcha natijaga erisha olamiz".
“Bunday imkoniyat boshqa bo‘lmaydi”
"Bu o‘yinda asosiy kuchimiz birligimizda. Hammamiz bilamiz, bunday imkoniyat boshqa bo‘lmaydi. Shuni hisobga olgan holda hammamiz birlashib, jamoaviy o‘yin ko‘rsata olsak, natijaga erishamiz".

Джафар Ирисметов: "Мы ожидаем больших результатов из Тегерана"
Наше внимание, безусловно, сосредоточено на Тегеране. Сегодня наша национальная сборная выйдет на поле в одном из важных матчей отборочного турнира к “ЧМ-2026”. Интерес к встрече между двумя лидерами группы выше, чем когда-либо.
Наши игры с Ираном всегда были в центре внимания, и мы хорошо знаем результаты.
Наши специалисты высказывают свои мнения перед игрой. В этом отношении Джафар Ирисметов также высказал следующее:
“Не могу сказать, что мы будем играть в ничью”
"Конечно, мы ожидаем больших результатов от игры в Тегеране. Я не могу сказать, что мы будем играть в ничью. Потому что у нас уже был случай, когда мы одержали победу на иранском поле. Мы выиграли благодаря голу Бакоева. В настоящее время наша сборная хорошо сформирована. Но, на мой взгляд, давление будет сильным. Мы верим в наших футболистов. Если Бог даст, мы надеемся, что наша команда вернется с хорошим результатом".
“В Иране давление не будет сильным”
"На мой взгляд, давление в Иране не будет сильным. Мы должны учитывать разные ситуации. Если они выиграют, то выйдут на чемпионат мира. Иранцы не будут играть под большим давлением перед своими болельщиками. У нас, конечно, будет давление. Если, не дай Бог, для нас результат будет плохим, а в других парах результаты будут другими, то, я думаю, давление будет сильным. У них 13 очков, у нас останется 16. В следующих матчах нас ждут сложные игры против таких команд, как Катар и ОАЭ".
“Мы можем добиться результата благодаря командной и организованной игре”
"Иран всегда был сильным. Не могу сказать, что он сильнее, чем раньше. Тем не менее, они играют сильнее у себя дома. Например, они могут усилить свою игру в зависимости от результата. Поэтому Иран очень опасен. Что мы можем выиграть? Командная игра. Какую тактику выберет Кападзе? Главное, следовать указаниям тренера, играть организованно, и, на мой взгляд, мы можем добиться результата благодаря стремлению к победе".
“Такой возможности больше не будет”
"В этом матче наша основная сила в единстве. Мы все знаем, что такой возможности больше не будет. Учитывая это, если мы все объединимся и покажем командную игру, мы добьемся результата".