-14 g‘alaba, 6 durang, 6 mag‘lubiyat qayd etdi
- Uning shartnomasi 2026 yilgacha amal qilish kerak edi
Shuningdek, mutaxassis BAA bilan 2024 yilgi Osiyo Kubogida chorak finalga chiqdi, bu jamoa uchun yaxshi natija hisoblanadi.
BAAning keyingi raqibi – O‘zbekiston
Bento ishdan olinganidan keyin BAA terma jamoasi Jahon chempionati—2026 saralashi doirasidagi navbatdagi bahsini 5 iyun kuni O‘zbekistonga qarshi o‘tkazadi.
Bu uchrashuv BAA uchun hal qiluvchi ahamiyatga ega, ammo murabbiy o‘zgarishi terma jamoaning o‘yiniga qanday ta’sir qiladi, bu hali noaniq.
Yangi murabbiy kim bo‘ladi?
Ayni paytda BAA terma jamoasini kim boshqarishi noma’lum. Assotsiatsiya yaqin kunlarda bu haqda rasmiy qaror e’lon qilishi kutilmoqda.
O‘zbekiston terma jamoasi esa ushbu o‘zgarishdan qanday foydalanishi mumkin? Bu savolga javob 5 iyun kuni bo‘lib o‘tadigan to‘qnashuvda ma’lum bo‘ladi.
Havosi iflos shaharlar reytingida Toshkent 1-oʻringa chiqdi
Toshkent havoning ifloslanish darajasi boʻyicha 28 yanvarda dunyoning yirik shaharlari orasida 1-oʻringa chiqdi. IQAir portali havo sifati haqidama'lumot berdi. Reyting real vaqt rejimida