Kataloniyada super transfer uchun tayyorgarlik boshlandi
Ayni damda klub rahbariyati transfer bozorida yana faol harakatga o‘tishni ko‘zlamoqda. Muxlislar esa “Barsa”ning yangi yulduzlarini sabrsizlik bilan kutyapti.
Laporta rejasi – Xolandni “Kamp Nou”da ko‘rish
Klub prezidenti Joan Laporta anchadan buyon bir orzusini oshkor qilib keladi — u “Manchester Siti” safida gollar seriyasini yaratib kelayotgan Erling Xolandni “Barselona” futbolchisi sifatida ko‘rishni istaydi.
El Nacional nashri xabariga ko‘ra, klub rahbariyati bu transferni 2026 yilning yozida amalga oshirishni rejalashtirmoqda. Ushbu harakat Robert Levandovskining o‘rnini to‘ldirish maqsadida qilinmoqda.
Levandovski ketsa, Xoland keladimi?
Hozirda “Barselona”ning asosiy hujumchisi hisoblangan Robert Levandovskining klub bilan tuzgan shartnomasi yana bir mavsumdan so‘ng nihoyasiga yetadi. Uning o‘rniga yosh va jismonan yetuk to‘purar kerak bo‘ladi.
Bu o‘rinda esa eng ko‘p tilga olinayotgan nom – Xoland. Manbaning qayd etishicha, uning transferi 175 million yevroga tushishi mumkin. Bu — transfer bozorida katta miqdor, biroq klub moliyaviy ahvolini to‘g‘ri yo‘lga qo‘ya olsa, bu miqdor muammo tug‘dirmasligi mumkin.
Moliyaviy tiklanish — yo‘l ochuvchi omil
2026 yilgacha “Barselona”ning iqtisodiy qudrati yanada mustahkamlanishi kutilmoqda. Nike bilan imzolangan shartnoma buning dastlabki qadami bo‘ldi. Yaqin bir necha mavsumdagi tijorat kelishuvlari, stadion qurilishi, va ichki iqtisodiy islohotlar orqali klub yana transfer maydonida kuchli o‘yinchiga aylanishi ehtimoli baland.
Kataloniya klubi o‘ziga xos yangilanish bosqichiga kirib bormoqda. “Barselona” faqat tarix bilan emas, balki kelajakka qaratilgan aniq va strategik rejalar bilan ham ish olib bormoqda. Agar barchasi reja bo‘yicha ketsa, 2026 yilda “Kamp Nou”da Xolandning debyutini ko‘rish mumkin.

В Каталонии началась подготовка к супер трансферу
В последние годы финансовый кризис затянул «Барселону», но клуб постепенно движется к экономической стабильности. Благодаря крупному спонсорскому контракту с мировым брендом Nike клуб расширяет свои финансовые возможности и начинает стремиться к новым целям.
В настоящее время руководство клуба планирует снова активизироваться на трансферном рынке. Фанаты с нетерпением ждут новых звезд «Барсы».
План Лапорты – увидеть Холанда на «Камп Ноу»
Президент клуба Жоан Лапорта давно открыто говорит о своей мечте — он хочет увидеть Эрлинга Холанда, который забивает голы в составе «Манчестер Сити», как игрока «Барселоны».
По информации издания El Nacional, руководство клуба планирует осуществить этот трансфер летом 2026 года. Этот шаг делается с целью замещения Роберта Левандовски.
Если Левандовски уйдет, придет ли Холанд?
В настоящее время основным нападающим «Барселоны» является Роберт Левандовски, контракт которого с клубом истекает через один сезон. На его место потребуется молодой и физически развитый нападающий.
В этом контексте наиболее часто упоминаемое имя — Холанд. По данным источника, его трансфер может обойтись в 175 миллионов евро. Это большая сумма на трансферном рынке, однако, если клуб сможет правильно наладить свои финансовые дела, эта сумма может не стать проблемой.
Финансовое восстановление — открывающий фактор
До 2026 года ожидается, что экономическая мощь «Барселоны» еще больше укрепится. Контракт с Nike стал первым шагом в этом направлении. Благодаря коммерческим соглашениям в ближайшие несколько сезонов, строительству стадиона и внутренним экономическим реформам клуб имеет высокие шансы снова стать сильным игроком на трансферном рынке.
Клуб Каталонии вступает в уникальную стадию обновления. «Барселона» работает не только с историей, но и с четкими и стратегическими планами на будущее. Если все пойдет по плану, в 2026 году можно будет увидеть дебют Холанда на «Камп Ноу».