Ma’lumotlarga ko‘ra, Madrid klubi Karlo Anchelottining o‘rniga bosh murabbiy lavozimiga Kloppni taklif qilgan, ammo nemis mutaxassis bu taklifni mart oyida qabul qilmagan edi. Buning natijasida «Real» rahbariyati boshqa nomzodlar bilan muzokara boshlagan va nihoyatda «Bayer» klubi bosh murabbiyi Xabi Alonso bilan kelishuvga erishgan.
57 yoshli Yurgen Kloppning rad javobidan keyin, madridliklar klubining yangi ustozi bo‘lish uchun nomzod sifatida ko‘rilgan Xabi Alonso bilan muzokaralar muvaffaqiyatli o‘tgan. Endi ispaniyalik mutaxassis jamoani keyingi mavsumda boshqarishi kutilmoqda.
Eslatib o‘tamiz, Yurgen Klopp 2015 yildan 2024 yilgacha «Liverpul»da bosh murabbiy sifatida faoliyat olib bordi va jamoa bilan katta yutuqlarga erishdi. Undan oldin esa nemis mutaxassisi 2008-2015 yillarda Germaniyaning «Borussiya» Dortmund klubida ishlagan va shu yerda ham ajoyib natijalar qayd etgan edi.
Madrid klubining taklifiga rad javobi bergan Kloppning hozirda bu qaroridan afsuslanayotgani ma’lum qilinmoqda. Bu esa ko‘plab futbol muxlislari va ekspertlari tomonidan qizg‘in muhokama qilinmoqda.

Юрген Клопп сожалеет о том, что отклонил предложение «Реала»
Становится известно, что бывший главный тренер клуба «Ливерпуль» Юрген Клопп сожалеет о том, что не принял предложение мадридского клуба «Реал». Об этом сообщили ряд средств массовой информации.
Согласно информации, мадридский клуб предложил Клоппа на пост главного тренера вместо Карло Анчелотти, однако немецкий специалист отклонил это предложение в марте. В результате руководство «Реала» начало переговоры с другими кандидатами и в конечном итоге достигло соглашения с главным тренером клуба «Байер» Хаби Алонсо.
После отказа 57-летнего Юргена Клоппа, переговоры с Хаби Алонсо, который рассматривался в качестве кандидата на пост нового наставника клуба, прошли успешно. Теперь ожидается, что испанский специалист возглавит команду в следующем сезоне.
Напоминаем, что Юрген Клопп работал главным тренером «Ливерпуля» с 2015 по 2024 год и добился больших успехов с командой. Ранее немецкий специалист работал в клубе «Боруссия» Дортмунд с 2008 по 2015 год и также добился там отличных результатов.
Сообщается, что Клопп, отклонивший предложение мадридского клуба, сейчас сожалеет о своем решении. Это активно обсуждается многими футбольными болельщиками и экспертами.