Vazira Yunusova: "Birovning qizini yomonlamang"
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi. Jurnalist Ben Jeykobsning ta’kidlashicha, Saudiya Arabistoni hukumati va "Al-Nasr" klubi Ronaldu mamlakatda qolishi uchun turli rejalar ishlab chiqmoqda.
Xususan, futbolchiga klub egasi sifatida yangi rol taklif qilinishi mumkin. Shuningdek, "Al-Nasr"dagi hozirgi ulushini 15 foizgacha oshirish orqali Krishtianuni Saudiya futbolida uzoqroq ushlab qolish imkoniyatlari o‘rganilmoqda.
Liga rahbariyati Ronaldu ketgan taqdirda Saudiya futboliga bo‘lgan xalqaro qiziqish pasayib ketmasligi uchun boshqa ssenariylarni ham ko‘rib chiqmoqda. Ma’lumotlarga ko‘ra, Ronaldu 2023 yilda "Al-Nasr" safiga erkin agent sifatida kelib qo‘shilgan.
Joriy mavsumda u 20 ta o‘yinda maydonga tushib, 17 ta gol urdi va 3 ta golli uzatma amalga oshirdi. Shu sababli, Saudiya futboli uchun uning o‘rni juda muhim hisoblanadi.
Sebastian Shimanski "Renn" bilan shartnoma imzoladi
Moskvaning "Dinamo" klubi yarim himoyachisi Sebastian Shimanski faoliyatini Fransiyaning "Renn" jamoasida davom ettiradi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqda euro-football.ru
Luis Enrike Anchelottining murabbiylik uslubini maqtadi
Luis Enrike, "Zenit" hujumchisi, Braziliya terma jamoasi bosh murabbiyi Karlo Anchelotti bilan ishlash tajribasi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ushbu
Sport Bugun, 16:59
Shimanjski "Renn" bilan shartnoma imzoladi
Moskvaning "Dinamo" jamoasida o‘ynagan yarim himoyachi Sebastian Shimanjski o‘z faoliyatini Fransiyaning "Renn" klubida davom ettiradi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqda
«Kilmes» muxlislari stadionni o‘z qo‘llari bilan ta’mirlamoqda
1887 yilda tashkil topgan «Kilmes» Argentinaning eng qadimiy futbol klublaridan biri hisoblanadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ushbu jamoa o‘zining boy tarixi va ko‘p sonli muxlislari bilan
Gancharenko Belarus terma jamoasiga bosh murabbiy bo‘ldi
"Milan" klubining sobiq futbolchisi Vitaliy Kutuzov Belarus terma jamoasiga bosh murabbiy etib tayinlangan Viktor Gancharenkoning kelgusi faoliyati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda

Министр Юнусова: "Не ругайте чужую дочь"
Португальский футболист Криштиану Роналду планирует покинуть клуб "Аль-Наср" из Саудовской Аравии после окончания действующего контракта летом 2027 года. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Журналист Бен Джейкобс отмечает, что правительство Саудовской Аравии и клуб "Аль-Наср" разрабатывают различные планы, чтобы Роналду остался в стране.
В частности, футболисту может быть предложена новая роль в клубе в качестве владельца. Также рассматриваются возможности удержать Криштиану в саудовском футболе дольше, увеличив его текущую долю в "Аль-Наср" до 15 процентов.
Руководство лиги рассматривает и другие сценарии, чтобы международный интерес к саудовскому футболу не снизился после ухода Роналду. По данным, Роналду присоединился к "Аль-Наср" в 2023 году в статусе свободного агента.
В текущем сезоне он сыграл в 20 матчах, забил 17 голов и сделал 3 результативные передачи. Поэтому его роль в саудовском футболе считается очень важной.
Себастьян Шимански подписал контракт с "Ренном"
Полузащитник московского «Динамо» Себастьян Шимански продолжит карьеру в французском клубе «Ренн». Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом сообщил euro-football.ru. По данным источника, Шимански ранее
Луис Энрике похвалил тренерский стиль Анчелотти
Луис Энрике, нападающий "Зенита", поделился своими впечатлениями о работе с главным тренером сборной Бразилии Карло Анчелотти. Об этом сообщает Zamin.uz. Эту информацию сообщил сайт
Спорт Сегодня, 16:59
Шимански подписал контракт с "Ренн"
Полузащитник Себастьян Шимански, игравший за московский «Динамо», продолжит свою карьеру в французском клубе «Ренн». Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Известно, что
«Фанаты «Кильмеса» ремонтируют стадион своими руками»
Основанный в 1887 году, «Кильмес» считается одним из старейших футбольных клубов Аргентины. Об этом сообщает Zamin.uz. Эта команда известна своей богатой историей и большим количеством болельщиков.
Ганчаренко стал главным тренером сборной Беларуси
Бывший футболист клуба "Милан" Виталий Кутузов высказал своё мнение о будущем Виктора Ганчаренко, назначенного главным тренером сборной Беларуси. Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом