Futbol his-tuyg‘ularning haqiqiy sinovi: "Inter" muxlisining dramatik bahs paytida yurak urishi to‘xtab qolgan
UYEFA Chempionlar Ligasi yarim final javob uchrashuvi doirasida Milanning "Inter" va Ispaniyaning "Barselona" klublari o‘rtasida kechgan keskin to‘qnashuv nafaqat stadiondagi, balki ekran qarshisidagi millionlab futbol muxlislari uchun ulkan stress va adrenalin manbaiga aylandi. Ammo o‘yin davomida sodir bo‘lgan bir holat tom ma’noda hayot uchun kurashga aylandi.
Italiyadagi FCInter1908 nashrining xabar berishicha, "Inter" jamoasining ashaddiy va faol tarafdorlaridan biri o‘yinning so‘nggi, juda keskin va dramatik daqiqalarida yurak urishi to‘xtab qolishi sababli og‘ir holatga tushib qolgan. Tafsilotlarga ko‘ra, taxminan 40 yoshdan oshgan bu erkak tomosha paytida hushini yo‘qotib, stadion tribunasida yerga yiqilgan.
Hodisa joyiga tezkor tibbiy yordam guruhlari jalb qilinib, o‘z vaqtida ko‘rsatilgan choralar tufayli fojeaning oldi olingan. Shifokorlar tomonidan yurak faoliyati tiklangan va u farmakologik koma holatida shifoxonaga olib ketilgan. Hozirda bemorning ahvoli barqaror deb baholanmoqda va 8 may kuni hushiga kelish ehtimoli yuqori ekani aytilmoqda.
Bu voqea yana bir bor futbolning qanchalik kuchli tuyg‘ular uyg‘otishi, unga muxlis bo‘lish qanday hissiyotlarni olib kelishini namoyon etdi. Ayniqsa, ushbu o‘yinning dramatik ssenariyga ega bo‘lganini inobatga olsak, bu kabi holatlar nafaqat jismoniy, balki ruhiy jihatdan ham insonga katta ta’sir ko‘rsatishi mumkinligini ko‘rsatadi.
Eslatib o‘tamiz, ushbu ikki uchrashuv natijasiga ko‘ra, “Inter” umumiy 7:6 hisobida zafar quchib, Chempionlar Ligasi finaliga yo‘l oldi. Finalda ular Parij grandi — “PSJ” klubiga qarshi to‘qnash keladi. Ushbu hal qiluvchi bahs 31 may kuni Germaniyaning Myunxen shahrida bo‘lib o‘tadi.
"Inter" muxlisi bilan sodir bo‘lgan ushbu voqea butun jamoa hamda uning muxlislar armiyasi uchun faxr va mas’uliyat ramzi sifatida yodda qoladi. Tarafdorning sog‘-salomat holda stadionga yana qaytishi barcha uchun orzu bo‘lib qolmoqda.

Футбол — это настоящая проверка эмоций: «Интер» болельщика во время драматического матча сердце остановилось
В рамках ответного матча полуфинала Лиги чемпионов УЕФА состоялся напряженный поединок между миланским "Интером" и испанским "Барселоной", который стал огромным источником стресса и адреналина не только для зрителей на стадионе, но и для миллионов футбольных фанатов перед экранами. Однако одно происшествие во время игры стало настоящей борьбой за жизнь.
По информации итальянского издания FCInter1908, один из преданных и активных болельщиков "Интера" оказался в тяжелом состоянии из-за остановки сердца в последние, очень напряженные и драматические минуты матча. По данным, этому мужчине, которому более 40 лет, стало плохо, и он упал на трибуне стадиона.
На место происшествия были вызваны бригады скорой помощи, и благодаря своевременно принятым мерам удалось предотвратить трагедию. Врачи восстановили сердечную деятельность, и его доставили в больницу в фармакологической коме. В настоящее время состояние пациента оценивается как стабильное, и сообщается, что вероятность его пробуждения 8 мая высока.
Этот инцидент еще раз продемонстрировал, насколько сильные эмоции может вызывать футбол и какие чувства приносит быть его фанатом. Особенно учитывая, что этот матч имел драматический сценарий, такие ситуации могут оказывать значительное влияние не только физически, но и психологически на человека.
Напоминаем, что по итогам этих двух встреч "Интер" одержал общую победу со счетом 7:6 и вышел в финал Лиги чемпионов. В финале они встретятся с парижским грандом — клубом "ПСЖ". Этот решающий матч пройдет 31 мая в немецком Мюнхене.
Этот инцидент с болельщиком "Интера" останется в памяти как символ гордости и ответственности для всей команды и ее армии фанатов. Возвращение болельщика в здоровом состоянии на стадион остается мечтой для всех.