Anchelottining "qo‘l uzatishi": Kaka Braziliya terma jamoasi shtabiga qo‘shiladimi?
Jahon futbolida yana bir qiziqarli voqea sodir bo‘lishi mumkin — Braziliya milliy terma jamoasiga bosh murabbiy etib tayinlangan Karlo Anchelotti o‘zining sobiq shogirdi, mashhur futbol yulduzi Kaka bilan yana hamkorlik qilish niyatida.
CNN Brasil nashri tarqatgan ma’lumotlarga ko‘ra, italiyalik mutaxassis murabbiylik shtabida Kakaga ham o‘rin berishni rejalashtirmoqda. Manbalarning ta’kidlashicha, Anchelotti allaqachon o‘zining sobiq shogirdi bilan aloqaga chiqqan va u bilan yangi loyiha doirasida faol hamkorlik qilish imkonini muhokama qilgan.
Ma’lumki, Kaka va Anchelottining futbol yo‘llari avval ham kesishgan. Ular "Milan" safida bir necha mavsum davomida juda samarali hamkorlikda ishlashgan. Xususan, Karlo Anchelotti qo‘l ostida Kaka o‘zining futbolchilik karyerasidagi eng yorqin davrlarini o‘tkazgan va "Oltin to‘p"ni ham aynan o‘sha paytda qo‘lga kiritgan edi.
Shuningdek, 2013 yilda ular Madridning "Real" klubida ham bir necha oy birga faoliyat yuritishdi. Bu tarixiy hamkorlik hozirgi kunda yana yangi bosqichga ko‘tarilishi mumkin. Agar Kaka Anchelotti taklifini qabul qilsa, bu nafaqat Braziliya futboli, balki jahon futboli uchun ham katta voqea bo‘ladi.
Kakaning murabbiylar shtabidagi ishtiroki, mutaxassislar fikriga ko‘ra, yosh futbolchilar uchun ilhom manbai bo‘lishi va jamoada motivatsiyani kuchaytirishi mumkin. Ayniqsa, u o‘z vaqtida milliy terma jamoa safida dunyo chempionatida g‘olib chiqqan tajribali futbolchi sifatida katta hurmatga ega.
Zamin.uz tahririyati Braziliya terma jamoasi safida yangi tarix yozilishi ostonasida turgan bu hamkorlikka katta qiziqish bilan nazar tashlaydi. Kaka Anchelotti qo‘l ostidagi murabbiylar shtabini yanada mustahkamlasa, bu kelajakda katta natijalarga olib kelishi turgan gap.

Анчелоттиное "протягивание руки": Кака присоединится к штабу сборной Бразилии?
В мировом футболе может произойти еще одно интересное событие — главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти намерен вновь сотрудничать со своим бывшим подопечным, знаменитой футбольной звездой Кака.
Согласно информации, распространенной изданием CNN Brasil, итальянский специалист планирует включить Кака в тренерский штаб. По словам источников, Анчелотти уже связался со своим бывшим подопечным и обсудил возможность активного сотрудничества в рамках нового проекта.
Известно, что пути Кака и Анчелотти пересекались и ранее. Они работали очень эффективно в составе "Милана" на протяжении нескольких сезонов. В частности, под руководством Карло Анчелотти Кака провел самые яркие моменты своей карьеры и именно тогда завоевал "Золотой мяч".
Кроме того, в 2013 году они также работали вместе в мадридском "Реале" в течение нескольких месяцев. Это историческое сотрудничество может выйти на новый уровень. Если Кака примет предложение Анчелотти, это станет большим событием не только для бразильского футбола, но и для мирового футбола.
Участие Кака в тренерском штабе, по мнению специалистов, может стать источником вдохновения для молодых футболистов и усилить мотивацию в команде. Особенно учитывая, что он, будучи опытным футболистом, в свое время стал чемпионом мира в составе национальной сборной и пользуется большим уважением.
Редакция Zamin.uz с большим интересом следит за этим сотрудничеством, которое стоит на пороге новой истории в составе сборной Бразилии. Если Кака укрепит тренерский штаб под руководством Анчелотти, это, безусловно, приведет к большим результатам в будущем.