Yurgen Klopp “Roma”ga o‘tadimi? Agent mish-mishlarga oydinlik kiritdi
Oxirgi kunlarda futbol muhlislari orasida Jahonning eng obro‘li murabbiylaridan biri Yurgen Klopp “Roma” klubining bosh murabbiyi bo‘lishi mumkinligi haqidagi mish-mishlar keng muhokama qilinmoqda edi. Biroq bu xabarlarga trenerning agenti rasmiy javob qaytardi.
Kloppning agenti Mark Kosike jurnalistlar bilan suhbatda ushbu mavzudagi gap-so‘zlarga chek qo‘ydi:
“Yurgen Kloppning “Roma” bosh murabbiyi bo‘lishi haqidagi xabarlar haqiqatga to‘g‘ri kelmaydi”, — dedi u qisqa, biroq keskin bayonot bilan.
Avvalroq Yevropa matbuoti Klopp Italiyaning mashhur klubi tomonidan rasmiy taklif olgani va u buni qabul qilishga moyil ekani haqida xabar tarqatgandi. Ayrim nashrlar bu kelishuv hatto joriy mavsum yakunlanishi bilan amalga oshishi mumkinligini taxmin qilgan edi.
Yurgen Klopp yaqinda "Liverpul" klubi bilan xayrlashishini e’lon qilganidan so‘ng, uning kelgusi qadamlari futbol jamoatchiligi uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda. Shu bois, har qanday mish-mish keng muhokamalarga sabab bo‘lmoqda.
Kloppning tajribasi va xarizmatik shaxsiyati istalgan jamoa uchun katta boylik hisoblanadi. Biroq bu bosqichda uning kelgusi rejalari aniq emas. Demak, vaqt ko‘rsatadi: u faoliyatdan vaqtincha dam oladimi yoki navbatdagi klub sari yo‘l oladimi? Siz Kloppni qayerda ko‘rishni xohlar edingiz?

Юрген Клопп перейдет в "Рому"? Агент прояснил слухи
В последние дни среди футбольных болельщиков активно обсуждаются слухи о том, что один из самых уважаемых тренеров мира Юрген Клопп может стать главным тренером клуба “Рома”. Однако на эти сообщения агент тренера дал официальный ответ.
Агент Клоппа Марк Косике в разговоре с журналистами положил конец слухам на эту тему:
“Сообщения о том, что Юрген Клопп станет главным тренером “Ромы”, не соответствуют действительности”, — сказал он в кратком, но резком заявлении.
Ранее европейская пресса сообщала, что Клопп получил официальное предложение от известного итальянского клуба и что он склонен его принять. Некоторые издания предполагали, что это соглашение может быть реализовано даже с окончанием текущего сезона.
После того как Юрген Клопп недавно объявил о своем уходе из клуба "Ливерпуль", его дальнейшие шаги вызывают большой интерес у футбольной общественности. Поэтому любые слухи становятся причиной широких обсуждений.
Опыт и харизматичная личность Клоппа являются большим богатством для любой команды. Однако на данном этапе его дальнейшие планы неясны. Значит, время покажет: возьмет ли он временный перерыв в карьере или направится в следующий клуб? Где бы вы хотели увидеть Клоппа?