Yevropaning top-klublari PSJ yulduzi uchun kurash boshladi!
Parijning «PSJ» klubi yetakchi darvozaboni Janluiji Donnarumma bilan yangi shartnoma tuzish borasidagi muzokaralar borasida bir to‘xtamga kelolmayapti. Agar tomonlar kelishuvga erishmasa, italiyalik yulduz Parijni tark etishi ehtimoli juda yuqori.
26 yoshli futbolchining amaldagi shartnomasi 2026 yil yozida yakunlanadi. Ammo tomonlar yangi bitim shartlari ustidagi kelishmovchiliklar sababli, Yevropaning yetakchi klublari ushbu vaziyatdan foydalanishga va Donnarummani o‘z tarkibiga qo‘shib olishga harakat qilmoqda.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Donnarumma «PSJ»dan mavsumiy maosh sifatida kamida 10 million yevrodan yuqori bo‘lgan yangi taklif kutayapti. Fransiya klubi rahbariyati hozircha bu talabga rozi bo‘ladimi yoki yo‘q, bu haqda aniq ma’lumot yo‘q.
Shu bilan birga, Donnarummaga bir nechta taniqli klublardan qiziqish mavjudligi aytilmoqda. Eng asosiy da’vogar sifatida Germaniyaning «Bavariya» jamoasi tilga olinmoqda. Bavariyaliklar asosiy tarkib darvozaboni – 39 yoshli Manuel Noyerning munosib o‘rinbosari sifatida aynan Donnarummani ko‘rishmoqda.
Shuningdek, Ispaniyaning «Real Madrid» klubi ham ushbu transfer bilan jiddiy qiziqyapti. Hozirda jamoaning asosiy darvozaboni bo‘lgan 33 yoshli belgiyalik Tibo Kurtuaning o‘rnini yaqin kelajakda to‘ldirish uchun klub rahbariyati Donnarummani tanlamoqchi.
Bundan tashqari, italiyalik golkiperga Angliya Premer-ligasidan ham qiziqish borligi aytilgan, ammo aniq qaysi klublar ekanligi haqida ma’lumot berilmagan.
Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsum Donnarumma «PSJ» tarkibida barcha musobaqalarda jami 40 ta uchrashuvda maydonga tushdi. U shu o‘yinlarning 12 tasida o‘z darvozasini dahlsiz saqlab qolishga muvaffaq bo‘lgan.
Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, futbolchining hozirgi bozor bahosi 40 million yevroni tashkil etadi va uning transferi Yevropadagi katta klublar uchun asosiy maqsadlardan biriga aylangan.

Европейские топ-клубы начали борьбу за звезду ПСЖ!
Клуб «ПСЖ» из Парижа не может прийти к соглашению по переговорам о новом контракте с главным вратарем Джанлуиджи Доннаруммой. Если стороны не достигнут соглашения, вероятность того, что итальянская звезда покинет Париж, очень высока.
Действующий контракт 26-летнего футболиста истекает летом 2026 года. Однако из-за разногласий по условиям нового соглашения ведущие клубы Европы пытаются воспользоваться этой ситуацией и подписать Доннарумму в свой состав.
Согласно информации, Доннарума ожидает нового предложения от «ПСЖ» с сезонной зарплатой не менее 10 миллионов евро. Руководство французского клуба пока не известно, согласится ли оно на это требование.
Кроме того, сообщается о заинтересованности нескольких известных клубов в Доннаруме. В качестве основного претендента упоминается немецкая команда «Бавария». Баварцы рассматривают именно Доннарумму как достойную замену основному вратарю – 39-летнему Мануэлю Нойеру.
Также испанский клуб «Реал Мадрид» серьезно интересуется этим трансфером. В настоящее время руководство клуба хочет выбрать Доннарумму для замены 33-летнего бельгийца Тибо Куртуа, который является основным вратарем команды.
Кроме того, сообщается о заинтересованности к итальянскому голкиперу и со стороны английской Премьер-лиги, однако не указано, какие именно клубы.
Напомним, что в прошлом сезоне Доннарума провел 40 матчей за «ПСЖ» во всех соревнованиях. Ему удалось сохранить свои ворота в неприкосновенности в 12 из этих игр.
Согласно данным портала Transfermarkt, текущая рыночная стоимость футболиста составляет 40 миллионов евро, и его трансфер стал одной из основных целей для крупных клубов Европы.
Таким образом, в этом летнем трансферном окне будущее Доннарумы ожидается как одна из самых обсуждаемых тем на рынке трансферов в Европе. Окончательное решение руководства «ПСЖ» может серьезно повлиять на состав команды в следующем сезоне.