Nursulton Ro‘ziboyev AQSHda Brayan Battlega qarshi muhim jang o‘tkazadi
O‘zbekiston sharafini xalqaro arenalarda munosib tarzda himoya qilayotgan aralash jang san’ati ustasi Nursulton Ro‘ziboyev navbatdagi muhimi jangini AQSHda o‘tkazadi. Ushbu bellashuv muxlislar orasida katta qiziqish uyg‘otmoqda.
31 yoshli tajribali sportchi 2025 yil 16 avgust kuni Chikago shahridagi mashhur oktagonda UFC 319 turniri doirasida amerikalik Brayan Battlga qarshi kuch sinashadi. Bu to‘qnashuv Ro‘ziboyevning UFC'dagi oltinchi jangi bo‘lib, uning kelgusidagi reytingi va nufuziga jiddiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin.
Brayan Battl — juda mashhur va tajribali raqib. 30 yoshli amerikalik sportchi 2021 yildan beri UFC katta sahnasida tinimsiz kurash olib bormoqda. U ushbu davr mobaynida 7 marta g‘alaba qozongan, faqat 1 marta yutqazgan va 1 jang natijasiz yakunlangan. Uning so‘nggi jangini 2024 yil 7 dekabrda Rendi Braunga qarshi o‘tkazgani va hakamlar qarorisiz, aniq ustunlik bilan g‘alaba qozongani uning shakli yuqori ekanini ko‘rsatadi.
Avvalroq Ro‘ziboyevning polshalik Mixal Olekseychuk bilan ringga chiqishi haqida xabarlar tarqalgan edi, biroq bu ma’lumotlar keyinchalik rad etildi. Endi esa rasman tasdiqlangan raqib — Brayan Battl.
Nursulton Ro‘ziboyev bugungacha professional faoliyati davomida 47 ta jang o‘tkazib, 36 marotaba g‘alaba qozongan, 9 marta yutqazgan va 2 jangda durang qayd etgan. U UFC promoushenida 5 marta oktagonga chiqib, 4 g‘alaba va 1 mag‘lubiyat bilan maqtana oladi.
UFC 319 turnirining asosiy karti ham juda shiddatli va qiziqarli to‘qnashuvlarga boy. Mazkur kechaning eng katta janglaridan biri Hamzat Chimayev hamda Drikus Dyu Plessi o‘rtasidagi bellashuv bo‘ladi.
Ushbu kecha nafaqat jangchilar, balki butun MMA olami uchun katta ahamiyatga ega. Ro‘ziboyevning bu jangdagi harakati nafaqat uning shaxsiy faoliyati, balki o‘zbek sportchilarining xalqaro sahnadagi nufuziga ham ta’sir ko‘rsatadi.
Muxlislar va ekspertlar ushbu jangni katta qiziqish bilan kutishmoqda. Chikagoda bo‘lib o‘tadigan bu to‘qnashuv Ro‘ziboyev uchun yangi imkoniyatlar eshigini ochishi mumkin.

Нурсултон Розибоев проведет важный бой против Брайана Баттла в США
Мастер смешанных боевых искусств Нурсултон Розибоев, который достойно защищает честь Узбекистана на международной арене, проведет свой следующий важный бой в США. Это противостояние вызывает большой интерес среди болельщиков.
31-летний опытный спортсмен 16 августа 2025 года в знаменитом октагоне Чикаго сразится с американцем Брайаном Баттлом в рамках турнира UFC 319. Этот поединок станет шестым для Розибоева в UFC и может серьезно повлиять на его будущий рейтинг и репутацию.
Брайан Баттл — очень известный и опытный соперник. 30-летний американский спортсмен с 2021 года неустанно борется на большой сцене UFC. За этот период он одержал 7 побед, потерпел лишь 1 поражение, и 1 бой завершился вничью. Его последний бой 7 декабря 2024 года против Ренди Брауна, в котором он одержал уверенную победу без решения судей, показывает, что он в хорошей форме.
Ранее сообщалось о выходе Розибоева на ринг против польского бойца Михала Олексеича, однако эта информация впоследствии была опровергнута. Теперь же официально подтвержден соперник — Брайан Баттл.
На сегодняшний день Нурсултон Розибоев провел 47 боев в своей профессиональной карьере, одержав 36 побед, потерпев 9 поражений и зафиксировав 2 ничьи. В промоушене UFC он вышел в октагон 5 раз, имея 4 победы и 1 поражение.
Основная карта турнира UFC 319 также полна захватывающих и интересных поединков. Одним из самых ожидаемых боев вечера станет противостояние Хамзата Чимаева и Дрикуса Дю Плесси.
Этот вечер имеет большое значение не только для бойцов, но и для всего мира MMA. Действия Розибоева в этом бою повлияют не только на его личную карьеру, но и на репутацию узбекских спортсменов на международной арене.
Болельщики и эксперты с большим интересом ждут этот бой. Это противостояние в Чикаго может открыть новые возможности для Розибоева.