Mareska: Chelsi g‘alabasi va 1/8 finalga chiqish haqida
«Chelsi» bosh murabbiyi Enzo Mareska Klub chempionlari jahon chempionati guruh bosqichining uchinchi turida «Esperans Tunis» jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yindan keyingi fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv «Chelsi» jamoasi uchun muhim bo‘lib, 3:0 hisobida g‘alaba bilan yakunlandi. Gollarni Tosin Adarabioyo, Liam Delap va Tayrik Jorj kiritishdi.
Londonliklar guruhdan ikkinchi o‘rinni egallab, 1/8 finalda «Benfika» jamoasi bilan to‘qnash keladi. Mareska DAZN telekanaliga bergan intervyusida g‘alabadan juda mamnunligini ta’kidladi. «Flamengo jamoasidan mag‘lubiyatdan so‘ng, biz g‘alaba qozonishga juda intildik.
Jamoamizda yutish ruhini rivojlantirish zarur. Futbolchilar ajoyib o‘yin ko‘rsatishdi.
Endi «Benfika»ga qarshi o‘yin oldidan ikki-uch kun tayyorgarlik ko‘rish imkoniyatimiz bor. Qiyin sharoitlarga qaramay, imkon qadar hamma narsani qilishga harakat qilamiz», dedi murabbiy. «Chelsi» va «Benfika» jamoalari o‘rtasidagi o‘yin 28 iyun, shanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Bu bahs jamoalar uchun muhim bosqich bo‘lib, g‘olib keyingi bosqichga yo‘l oladi. «Chelsi» muxlislari jamoasining muvaffaqiyatli o‘yinini davom ettirishiga umid bildirmoqda.

Мареска: О победе Челси и выходе в 1/8 финала
Главный тренер «Челси» Энцо Мареска поделился своими мыслями после матча с командой «Эсперанс Тунис» в третьем туре группового этапа чемпионата мира клубов. Об этом сообщает www.euro-football.ru
Матч был важен для команды «Челси» и завершился победой со счетом 3:0. Голы забили Тосин Адарабийо, Лиам Делап и Тайрик Джордж.
Лондонцы заняли второе место в группе и встретятся в 1/8 финала с командой «Бенфика». Мареска в интервью телеканалу DAZN отметил, что очень доволен победой. «После поражения от команды «Фламенго» мы очень стремились к победе.
Необходимо развивать дух победы в нашей команде. Футболисты показали отличную игру.
Теперь у нас есть возможность подготовиться за два-три дня перед игрой с «Бенфикой». Несмотря на сложные условия, мы постараемся сделать все возможное», - сказал тренер. Матч между командами «Челси» и «Бенфика» состоится 28 июня, в субботу.
Этот поединок является важным этапом для команд, и победитель пройдет в следующий раунд. Болельщики «Челси» надеются на продолжение успешной игры своей команды.