“Chelsi” bosh murabbiyi Enzo Mareska Klublar jahon chempionati guruh bosqichining uchinchi turidagi “Esperans Tunis”ga qarshi o‘yinda (3:0) qozonilgan g‘alabadan keyin jurnalistlar bilan suhbatlashdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Londondan kelgan jamoa guruhdagi so‘nggi uchrashuvda g‘alaba qozonib, 1/8 finalga yo‘l oldi, biroq guruhda birinchi o‘rinni “Flamengo” egalladi. Endi “Chelsi” ilk bosqichda “Benfika” bilan uchrashadi.
Mareska o‘z bayonotida jamoaning asosiy maqsadi chorak finalga chiqish ekanligini ta’kidladi. U shuningdek, “Atletiko” kabi Yevropa Chempionlar Ligasi finaliga chiqqan yirik klubning Klublar jahon chempionatining 1/8 finalidan ham o‘ta olmaganini eslatdi.
“Chelsi” va “Benfika” o‘rtasidagi o‘yin 28 iyun kuni bo‘lib o‘tadi. Jamoa endi o‘z maqsadlariga erishish uchun har tomonlama tayyorgarlik ko‘rmoqda va murabbiy oldida katta vazifalar turibdi.

Энцо Маэска: Цель Челси - четвертьфинал КЧМ-2025
Главный тренер "Челси" Энцо Мареска поговорил с журналистами после победы над "Эсперанс Тунис" в третьем туре группового этапа клубного чемпионата мира (3:0). Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Команда из Лондона одержала победу в последнем матче группы и вышла в 1/8 финала, однако первое место в группе занял "Фламенго". Теперь "Челси" встретится с "Бенфикой" на первом этапе.
Мareska в своем заявлении подчеркнул, что основной целью команды является выход в четвертьфинал. Он также напомнил, что крупный клуб, такой как "Атлетико", не смог пройти 1/8 финала клубного чемпионата мира, несмотря на выход в финал Лиги чемпионов Европы.
Игра между "Челси" и "Бенфикой" состоится 28 июня. Команда сейчас готовится ко всем целям и перед тренером стоят большие задачи.