Daniil Zorin yangi mavsumda asosiy o‘yinchi bo‘lishni maqsad qilgan
Moskva «Spartak»ining yarim himoyachisi Daniil Zorin Rossiya Premer-Ligasining yangi mavsumi uchun o‘z maqsadi haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
U asosiy jamoa futbolchilaridan biriga aylanishni istayotganini aytdi. Zorin «qizil-oq» klubi matbuot xizmatiga bergan intervyusida bu maqsadni ochiq bildirgan. Esda bo‘lsa, 21 yoshli yarim himoyachi o‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida «Akhmat» jamoasida ijara asosida o‘ynagan.
Grozniy jamoasi safida u 14 o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urishga muvaffaq bo‘lgan. «Spartak»ning asosiy jamoasida esa Zorin 16 uchrashuvda qatnashib, ikki gol urdi va to‘rtta assist qayd etdi. Rossiyalik futbolchi bilan «Spartak» o‘rtasidagi mehnat shartnomasi 2028 yilning o‘rtalarigacha davom etadi.
Bu esa klub va futbolchi o‘zaro ishonch va uzoq muddatli rejalarning mavjudligini ko‘rsatadi. Zorin kelajakda o‘zining o‘yinini yanada rivojlantirish va jamoaga ko‘proq foyda keltirish niyatida ekanligini ta’kidladi.
Uning asosiy maqsadi asosiy tarkibda doimiy o‘rin egallash va jamoani muvaffaqiyatlarga olib chiqishdir.

Даниил Зорин в новом сезоне поставил цель стать основным игроком
Полузащитник московского «Спартака» Даниил Зорин высказал свои цели на новый сезон Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Он заявил, что хочет стать одним из основных игроков команды. Зорин открыто озвучил эту цель в интервью пресс-службе «красно-белых». Напомним, что 21-летний полузащитник во второй половине прошлого сезона играл в аренде за команду «Ахмат».
В составе грозненской команды он вышел на поле в 14 матчах и смог забить два гола. В основной команде «Спартака» Зорин принял участие в 16 встречах, забил два гола и сделал четыре ассиста. Трудовой контракт россиянина с «Спартаком» действует до середины 2028 года.
Это свидетельствует о наличии взаимного доверия и долгосрочных планов между клубом и игроком. Зорин отметил, что в будущем намерен развивать свою игру и приносить команде больше пользы.