Oleg Vasilenko «Chernomorts» jamoasiga xayrli so‘zlarni aytdi
Rossiyalik murabbiy Oleg Vasilenko Novorossiysk shahrining "Chernomorets" jamoasidan xayrlashdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
U klub rahbarlari, futbolchilar, jamoa xodimlari va personaliga minnatdorchilik bildirdi. Vasilenko ularning professionalligi va sevimli "Chernomorets" jamoasining rivojlanishi hamda yutuqlariga qo‘shgan katta hissasini ta’kidladi.
Murabbiy har bir a’zo bilan tanishligi va birgalikdagi ishlari bilan faxrlanishini aytdi. Albatta, u klub egasi Sergey Shishkaryovga jamoaga bo‘lgan g‘amxo‘rligi va faol ishtiroki uchun alohida rahmat aytdi.
Ma’lum qilinishicha, 51 yoshli mutaxassis va uning murabbiylar shtabi oldingi mavsumning sakkizinchi turidan keyin "Chernomorets" jamoasini boshqara boshlagan. Mavsum yakunida jamoa uchinchi o‘rinni egallagan, biroq uy stadionidagi muammolar tufayli play-off o‘yinlarida ishtirok etish imkoniga ega bo‘lmadi.
Vasilenko va uning jamoasi jamoa taraqqiyotiga katta hissa qo‘shgan edi. Ushbu xabar klubning matbuot xizmatidan olingan.

Олег Василенко сказал добрые слова команде «Черноморец»
Российский тренер Олег Василенко попрощался с командой "Черноморец" из Новороссийска. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Он выразил благодарность руководству клуба, игрокам, сотрудникам команды и персоналу. Василенко отметил их профессионализм и большой вклад в развитие и достижения любимой команды "Черноморец".
Тренер сказал, что гордится знакомством с каждым членом команды и совместной работой. Конечно, он отдельно поблагодарил владельца клуба Сергея Шишкарева за заботу о команде и активное участие.
Сообщается, что 51-летний специалист и его тренерский штаб начали руководить командой "Черноморец" после восьмого тура предыдущего сезона. В конце сезона команда заняла третье место, однако из-за проблем на домашнем стадионе не смогла участвовать в плей-офф.
Василенко и его команда внесли большой вклад в развитие команды. Данная информация получена из пресс-службы клуба.