Mashhur fransuz futbolchisi Pol Pogba «Barselona» va Ispaniya terma jamoasi qanot himoyachisi Lamin Yamale haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Pogba aytishicha, Yamaledagi eng ta’sirli jihat uning yoshiga qaramay, futbol bo‘yicha yuqori aqliy ko‘rsatkichlarga ega ekanligidir. U har doim o‘yin davomida o‘z vazifasini aniq bajaradi.
Yoshligiga qaramay shunday darajada o‘ynashi hayratlanarli. U maydonda ajralib turadi va barcha rekordlarni yangilamoqda.
Bu so‘zlarni Ispaniyaning Sport nashri Serxio Aguero podkastiga tayanib keltirdi. Shuningdek, mart oyida Pol Pogbaning antidoping qoidalarini buzgani uchun berilgan diskvalifikatsiya muddati tugagani ma’lum qilindi.
Endi 32 yoshli yarim himoyachi yaqin orada Fransiyaning «Monako» klubiga qo‘shilishi kutilmoqda. Bu transfer uning faoliyatida yangi bosqich bo‘lib, Ligue 1 musobaqasida jamoaga katta yordam beradi.

Погба: Футбольный IQ Джамала выше, чем его возраст
Известный французский футболист Поль Погба высказал свое мнение о защитнике «Барселоны» и сборной Испании Ламине Ямале. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По словам Погба, самым впечатляющим аспектом Ямалы является то, что, несмотря на его возраст, он обладает высокими интеллектуальными показателями в футболе. Он всегда точно выполняет свои задачи в ходе игры.
Удивительно, что он играет на таком уровне, несмотря на свою молодость. Он выделяется на поле и обновляет все рекорды.
Эти слова были приведены со ссылкой на подкаст Серджио Агуэро в испанском издании Sport.
Также стало известно, что в марте истек срок дисквалификации Поль Погба за нарушение антидопинговых правил.
Теперь 32-летний полузащитник ожидается в ближайшее время в клубе «Монако» из Франции. Этот трансфер станет новым этапом в его карьере и окажет значительную помощь команде в соревнованиях Лиги 1.