Moskva "Dinamo" jamoasi va braziliyalik "Flamengo" klubi kolumbiyalik yarim himoyachi Xorxe Karraskal transferi bo‘yicha muzokaralarni qayta boshladi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Sport-Express ma’lumotlariga ko‘ra, braziliyalik tomon 27 yoshli futbolchi uchun "oq-ko‘k" jamoaga 12 million yevro taklif qilmoqda. Muzokaralardagi asosiy masala pul kompensatsiyasining Moskva klubining hisobiga kafolatli o‘tkazilishidir. Karraskal bilan "Dinamo" klubi 2027 yil o‘rtasigacha tuzilgan shartnomaga ega.
Transfermarkt portali mutaxassislari uning bozor qiymatini 7 million yevro deb baholashmoqda. O‘tgan mavsumda Xorxe "oq-ko‘klar" safida 35 ta o‘yinda maydonga tushib, 8 ta gol urdi va 5 ta golga uzatma berdi.
Shunday qilib, futbolchining jamoaga qo‘shgan hissasi katta bo‘lmoqda va bu transfer jarayoni jiddiy e’tiborni talab qilmoqda. Hozirgi paytda tomonlar kelishuvga erishish uchun faol muzokaralar olib bormoqda.

Динамо Карраскали может продать за 12 миллионов евро
Москва "Динамо" и бразильский клуб "Фламенго" возобновили переговоры по трансферу колумбийского полузащитника Хорхе Карраскаля. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По данным Sport-Express, бразильская сторона предлагает "бело-голубым" 12 миллионов евро за 27-летнего футболиста. Основной вопрос в переговорах заключается в гарантированном переводе денежной компенсации на счет московского клуба. У Карраскаля есть контракт с клубом "Динамо", действующий до середины 2027 года.
Специалисты портала Transfermarkt оценивают его рыночную стоимость в 7 миллионов евро. В прошлом сезоне Хорхе провел 35 матчей за "бело-голубых", забил 8 голов и отдал 5 голевых передач.
Таким образом, вклад футболиста в команду значителен, и этот процесс трансфера требует серьезного внимания. В настоящее время стороны активно ведут переговоры для достижения соглашения.