O'zbekistonda 13 mart kuni havo iliq va quyoshli bo'ladi
Yarim himoyachi Frank Kessi "Al-Ahli" jamoasi tarkibida allaqachon ikki mavsum o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ivuariyalik futbolchi Osiyo Chempionlar Ligasi g‘alabasi bilan faxrlanadi va shuningdek, Yevropa klublaridan kelgan futbolchilar faqat pul uchun emas, balki jamoaga g‘alaba qozonish uchun kelganini ta’kidladi. Kessi Supersportga bergan intervyusida, "Biz Riyod Marez, Mendi, Demiral, Ibanes kabi taniqli futbolchilar bilan ajoyib jamoa tuzdik.
Biz jiddiy ishlayapmiz. Saudiya Arabistoniga faqat moliyaviy manfaat uchun kelmadik.
Biz g‘alaba qozonish va o‘z izimizni qoldirish uchun keldik. Va aynan shuni amalga oshirdik", dedi.
Hozirda 28 yoshdagi Frank Kessining "Al-Ahli" bilan amaldagi shartnomasi yana bir mavsumga mo‘ljallangan. Uning jamoaga kiritgan hissasi va yutuqlari jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun muhim omil bo‘lib qolmoqda.

Фрэнк Кесси: Мы пришли в Саудовскую Аравию не только ради денег, сказал он
Полузащитник Фрэнк Кесси уже провел два сезона в составе команды "Аль-Ахли". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ивуарийский футболист гордится победой в Лиге чемпионов Азии и также отметил, что футболисты, пришедшие из европейских клубов, пришли не только ради денег, но и ради победы команды. В интервью Supersport Кесси сказал: "Мы создали отличную команду с известными футболистами, такими как Рияд Махрез, Менди, Демирал, Ибанес.
Мы серьезно работаем. Мы пришли в Саудовскую Аравию не только ради финансовой выгоды.
Мы пришли, чтобы побеждать и оставить свой след. И именно это мы и сделали", - сказал он.
В настоящее время 28-летний Фрэнк Кесси имеет действующий контракт с "Аль-Ахли" еще на один сезон. Его вклад и достижения в команду остаются важным фактором для будущих успехов клуба.