Moskva “Dinamo” jamoasi boshqaruvchisi Pavel Pivovarov kolumbiyalik yarim himoyachi Xorxe Karraskalning klubdan ketishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U “Chempionat”ga bergan intervyusida, Karraskalning qaytishini kutayotganliklarini, unga doimiy aloqada ekanliklarini aytdi, biroq bu voqelik ro‘y berishi ehtimoli pastligini ta'kidladi, chunki hozirda muzokaralar olib borilmoqda. Pivovarov futbolchining kelajagi bo‘yicha vaziyat to‘liq hal bo‘lgunga qadar sabr qilishni so‘radi. Oldinroq ommaviy axborot vositalari va ichki manbalar Xorxe Karraskalni Braziliyaning “Flamenqo” klubi bilan bog‘lagan edi.
U “Dinamo” jamoasida deyarli ikki yil davomida o‘ynab kelmoqda, Rossiyada esa umumiy hisobda uch yarim yil faoliyat yuritgan. 27 yoshli kolumbiyalik legioner o‘z mamlakatining milliy terma jamoasi a’zosi hisoblanadi.
“Dinamo” klubi ushbu futbolchini 12 million yevroga sotishi mumkinligi haqida ham ma'lumotlar mavjud. Bu esa jamoaning transfer siyosati va futbolchilarni sotishdagi imkoniyatlarini ko‘rsatadi.

В Динамо сообщили о возможном уходе Карраскаля
Главный тренер московского клуба "Динамо" Павел Пивоваров высказал мнение о том, что колумбийский полузащитник Хорхе Карраскаль может покинуть клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью "Чемпионату" он сказал, что ожидают возвращения Карраскаля, поддерживают с ним постоянный контакт, однако подчеркнул, что вероятность этого события низка, так как в настоящее время ведутся переговоры. Пивоваров призвал подождать, пока ситуация с будущим игрока не будет полностью разрешена. Ранее средства массовой информации и внутренние источники связывали Хорхе Карраскаля с бразильским клубом "Фламенго".
Он играет в команде "Динамо" почти два года, а в России в общей сложности три с половиной года. 27-летний колумбийский легионер является членом национальной сборной своей страны.
Существуют также данные о том, что клуб может продать этого футболиста за 12 миллионов евро. Это показывает политику трансферов команды и возможности продажи игроков.