Radimov: Djikiya Turkiyada yangi imkoniyatga ega bo‘ladi
Rossiyalik himoyachi Georgiy Jikiya Turkiyaning “Antalyaspor” klubiga o‘tishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
31 yoshli futbolchi haqida futbol mutaxassisi Vladislav Radimov fikr bildirdi. U “Match TV” telekanalida Jikiyaning Turkiyada o‘zini sinab ko‘rish istagini qo‘llab-quvvatladi va buni uning hayotidagi qiziqarli qadamlardan biri deb atadi.
Shu bilan birga, bunday tajriba uning uchun juda foydali bo‘lishini ta’kidladi. O‘tgan mavsumda Jikiya Moskva yaqinidagi “Ximki” klubida o‘ynadi. U barcha turnirlarda jami 17 o‘yinda maydonga tushdi, ammo gol urishga muvaffaq bo‘lmadi.
Afsuski, “Ximki” Rossiya Premyer-ligasining keyingi mavsumiga litsenziya olmadi va klub faoliyatini to‘xtatishga qaror qildi. Shu sababli, futbolchining yangi jamoaga o‘tishi tabiiy jarayon sifatida baholanmoqda.
Georgiy Jikiya uchun “Antalyaspor”da o‘ynash katta imkoniyat bo‘lib, u yangi muhitda o‘zini sinab ko‘rishi mumkin. Bu harakat uning futbolchilik faoliyatida yangi sahifa ochadi.

Радимов: Джикия получит новые возможности в Турции
Российский защитник Георгий Джикия близок к переходу в турецкий клуб "Антальяспор". Об этом сообщает Euro-football.ru.
О 31-летнем футболисте высказался футбольный эксперт Владислав Радимов. Он поддержал желание Джикии попробовать себя в Турции в эфире телеканала "Матч ТВ" и назвал это одним из интересных шагов в его жизни.
При этом он отметил, что такой опыт будет для него очень полезным. В прошлом сезоне Джикия играл в клубе "Химки" под Москвой. Он вышел на поле в 17 матчах во всех турнирах, но не смог забить ни одного гола.
К сожалению, "Химки" не получили лицензии на следующий сезон Российской Премьер-лиги и решили прекратить свою деятельность. Поэтому переход футболиста в новую команду рассматривается как естественный процесс.
Для Георгия Джикии игра за "Антальяспор" — это большая возможность, где он сможет попробовать себя в новой обстановке. Этот шаг откроет новую страницу в его футбольной карьере.