Igonin: yangi mavsumda Pyanich haqida eslanmaydi
Sobiq piterlik "Zenit" futbolchisi Aleksey Igonin Moskva markaziy sport klubidan (CSKA) bosniyalik yarim himoyachi Miralem Pyanichning ketishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Igonin fikricha, Pyanichning CSKAdan ketishi Rossiya futboli uchun katta o‘zgarish bo‘lmaydi. Yangi mavsum boshlanadi va odamlar uning ketganini esdan chiqarishadi, deydi u "Chempionat" nashriga bergan intervyusida. 35 yoshli yarim himoyachi 2024/2025 yilgi mavsum davomida CSKA tarkibida o‘ynadi.
U Premyer-liganing 16 o‘yinida maydonga tushib, ikki golga uzatma berdi va to‘rt marta sariq kartochka oldi. Miralem Pyanich bilan birga CSKA Rossiya kubogini qo‘lga kiritdi va Rossiya Premyer Ligasi bronza medallarini oldi.
Uning jamoaga qo‘shgan hissasi sezilarli bo‘lsa-da, endi yangi mavsumda yangi futbolchilar va yangi natijalar kutilyapti. Rossiya futboli doimo rivojlanib bormoqda va har bir mavsum yangicha voqealar bilan boyiydi.

Игонин: в новом сезоне не будет вспоминать о Пьяниче
Бывший питерский футболист "Зенита" Алексей Игонин высказался о уходе боснийского полузащитника Миралема Пьянича из московского центрального спортивного клуба (ЦСКА). Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Игонина, уход Пьянича из ЦСКА не станет значительным изменением для российского футбола. Начнется новый сезон, и люди забудут о его уходе, говорит он в интервью изданию "Чемпионат". 35-летний полузащитник играл в составе ЦСКА в сезоне 2024/2025 годов.
Он вышел на поле в 16 матчах Премьер-лиги, сделал две голевые передачи и получил четыре желтые карточки. Вместе с Миралемом Пьяничем ЦСКА завоевал Кубок России и получил бронзовые медали Российской Премьер-лиги.
Хотя его вклад в команду был значительным, в новом сезоне ожидаются новые футболисты и новые результаты. Российский футбол постоянно развивается, и каждый сезон обогащается новыми событиями.