«Nyukasl» «Bavariya» himoyachisi bilan muzokara boshladi
«Nyukasl» klubi Bavariya jamoasining markaziy himoyachisi Kim Min Je bilan transfer bo‘yicha muzokaralarni boshladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Janubiy koreyalik futbolchining Angliya klubi qiziqishini ijobiy qabul qilgani va chempionatni o‘zgartirishga tayyorligi ma’lum qilinmoqda. Myunxenliklar futbolchi uchun 30 million yevrodan boshlangan takliflarni ko‘rib chiqishga tayyor, garchi Transfermarkt sayti uning qiymatini 40 million yevro deb baholasa ham. O‘tgan mavsumda Kim Min Je klub va milliy terma jamoa safida jami 52 o‘yin o‘tkazib, uchta gol urdi.
2023 yilda u Napoli jamoasidan Bavariyaga o‘tgan bo‘lib, Napoli bilan Serie A chempionligini qo‘lga kiritgan va musobaqaning eng yaxshi himoyachisi, shuningdek, Janubiy Koreyaning yilning eng yaxshi futbolchisi deb topilgan edi. Endilikda uning yangi jamoada o‘ynash imkoniyati ustida muzokaralar olib borilmoqda.

«Ньюкасл» начал переговоры с защитником «Баварии»
Клуб «Ньюкасл» начал переговоры о трансфере центрального защитника команды «Бавария» Ким Мин Дже. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сообщается, что южнокорейский футболист положительно отреагировал на интерес английского клуба и готов изменить чемпионат. Мюнхенцы готовы рассмотреть предложения, начинающиеся от 30 миллионов евро, хотя сайт Transfermarkt оценивает его стоимость в 40 миллионов евро. В прошлом сезоне Ким Мин Дже провел в общей сложности 52 матча за клуб и национальную сборную, забив три гола.
В 2023 году он перешел из «Наполи» в «Баварию», завоевав титул чемпиона Серии А с «Наполи» и был признан лучшим защитником турнира, а также лучшим футболистом года в Южной Корее. В настоящее время ведутся переговоры о его возможном переходе в новую команду.