Aleksandr Belenov «Ufa» jamoasiga qaytadi
Sobiq «Fakel» va «Spartak» jamoalari darvozaboni Aleksandr Belenov faoliyatini «Ufa» klubida davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Bashqirdiston jamoasining bosh murabbiyi Omari Tetradze ma’lum qildi. Tetradze so‘zlariga ko‘ra, tomonlar o‘rtasida shartnoma imzolash bo‘yicha kelishuv mavjud. Qayd etilishicha, yaqin kunlarda mehnat shartnomasi rasmiylashtirilishi kutilmoqda. Belenov ilgari ham 2017 yildan 2022 yilgacha «Ufa» jamoasida o‘ynagan.
Shu davrda u jami 165 o‘yinda maydonga tushib, 54 marta darvozasini ochiq qoldirmagan. O‘tgan mavsumda 38 yoshli darvozabon Voronejning «Fakel» klubida o‘ynadi. Rossiya chempionatida u 12 ta o‘yinda maydonga tushib, uch marta «so‘nggi chiziq»ni buzmagan.

Александр Беленов возвращается в команду «Уфа»
Бывший вратарь команд «Факел» и «Спартак» Александр Беленов продолжит свою карьеру в клубе «Уфа». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил главный тренер команды Башкортостана Омар Тетрадзе. По словам Тетрадзе, между сторонами достигнуто соглашение о подписании контракта. Указывается, что в ближайшие дни ожидается оформление трудового договора. Беленов ранее также играл в команде «Уфа» с 2017 по 2022 год.
За этот период он провел в общей сложности 165 матчей, в 54 из которых оставил свои ворота в неприкосновенности. В прошлом сезоне 38-летний вратарь играл в клубе «Факел» из Воронежа. В российском чемпионате он выходил на поле в 12 матчах, трижды не нарушая «последнюю черту».