Klopp Liverpooldagi faoliyatini iliq esladi
Yurgen Klopp «Liverpul» jamoasini deyarli to‘qqiz yil davomida, 2015 yil oktyabrdan 2023/2024 yilgi mavsum yakunigacha boshqardi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nemis mutaxassisi ushbu davrni iliq xotiralar bilan esladi. Kloppning so‘zlariga ko‘ra, «Liverpul»dagi faoliyati ajoyib kechgan, ammo u nihoyasiga yetgan.
Uning aytishicha, o‘sha davrdan qolgan esdaliklarning 99 foizi juda yaxshi. Shuningdek, Klopp murabbiylik ishini sog‘inmasligini ta’kidladi. Uning boshchiligida «Liverpul» 2020 yilda Angliya Premer-ligasida g‘olib bo‘ldi, 2019 yilda Chempionlar Ligasi kubogini qo‘lga kiritdi, 2022 yilda Angliya Kubogini yutdi.
Bundan tashqari, u ikki marta Lig kubogida (2022 va 2024 yillarda), 2022 yilda Angliya Superkubogida, 2019 yilda UEFA Superkubogida va 2019 yilda Klublar jahon chempionatida g‘alaba qozondi. 2025 yil boshidan boshlab Yurgen Klopp «Red Bull» futbol klubida faoliyat yuritmoqda. Uning «Liverpul»dagi ishlari va yutuqlari ko‘plab muxlislar tomonidan yuksak baholangan.
Klopp murabbiy sifatida o‘zining professionalligi va jamoani yuksaltirishdagi roli bilan ajralib turadi.

Клопп тепло вспомнил о своей деятельности в Ливерпуле
Юрген Клопп возглавлял команду «Ливерпуль» почти девять лет, с октября 2015 года до окончания сезона 2023/2024. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Немецкий специалист вспомнил этот период с теплотой. По словам Клоппа, его деятельность в «Ливерпуле» была замечательной, но подошла к концу.
Он отметил, что 99 процентов воспоминаний с того времени очень положительные. Также Клопп подчеркнул, что не скучает по тренерской работе. Под его руководством «Ливерпуль» стал чемпионом Английской Премьер-лиги в 2020 году, завоевал Кубок Лиги чемпионов в 2019 году и выиграл Кубок Англии в 2022 году.
Кроме того, он дважды стал победителем Кубка Лиги (в 2022 и 2024 годах), в 2022 году выиграл Суперкубок Англии, в 2019 году — Суперкубок УЕФА и в 2019 году — Кубок мира среди клубов. С начала 2025 года Юрген Клопп работает в футбольном клубе «Ред Булл». Его работа и достижения в «Ливерпуле» были высоко оценены многими болельщиками.