«Atletika» Bilbao jamoasining qanot himoyachisi Niko Uilyams yozda «Barselona» uchun so‘nggi kuchaytirish bo‘lmasligi ehtimoldan yiroq. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
22 yoshli ispaniyalik futbolchi bilan shartnoma imzolashga yaqin turibdi. Diario Sport ma’lumotlariga ko‘ra, kataloniyaliklarning sport direktori Deku Uilyams kelishidan so‘ng yana ikki transferni amalga oshirishni rejalashtirmoqda.
Portugaliyalik rahbar jamoani yangi qanot himoyachisi bilan mustahkamlashga harakat qiladi, shuningdek, ehtimol hujumchi futbolchi ham taklif qilinishi mumkin. Oldinroq «Barselona» «Espanol» jamoasining darvozaboni Joan Garsiyani sotib olganini e’lon qilgan edi.
U Mark-Andre ter Shtegen o‘rnini egallashi kutilmoqda. Jamoa yozgi transfer oynasida jiddiy o‘zgarishlarga tayyorlanmoqda va yangi o‘yinchilar bilan tarkibini kuchaytirishga intilmoqda.
Bu esa «Barselona»ning kelgusi mavsumdagi o‘yin sifatini oshirish va musobaqalarda yuqori natijalarga erishish uchun muhim hisoblanadi.

«Барселона» летом снова приобретет двух футболистов
Защитник «Атлетика» из Бильбао Нико Уильямс летом может стать последним усилением для «Барселоны», что не исключено. Об этом сообщает Euro-football.ru.
22-летний испанский футболист близок к подписанию контракта. По данным Diario Sport, спортивный директор каталонцев Деку планирует провести еще два трансфера после прихода Уильямса.
Португальский руководитель пытается укрепить команду новым крайним защитником, а также, возможно, будет предложен нападающий. Ранее «Барселона» объявила о покупке вратаря «Эспаньола» Жоана Гассии.
Ожидается, что он займет место Марка-Андре тер Штегена. Команда готовится к серьезным изменениям в летнее трансферное окно и стремится укрепить состав новыми игроками.
Это важно для «Барселоны», чтобы повысить качество игры в следующем сезоне и добиться высоких результатов в соревнованиях.