Al-Nasr Duraning Fenerbahchaga o‘tishiga ruxsat berdi
Saudiya Arabistoni klubi “Al-Nasr” kolumbiyalik hujumchi Jon Duraning Turkiyaning “Fenerbaxche” jamoasi bilan muzokaralarini davom ettirishiga ruxsat berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi paytlarda Istanbul klubi yosh futbolchiga qiziqish bildirayotgani ma’lum bo‘ldi. Yaqinda esa muzokaralar faol bosqichga o‘tdi, chunki Saudiya klubi o‘yinchiga boshqa jamoaga o‘tish uchun ijobiy ruxsat berdi.
Fabrizio Romano xabariga ko‘ra, Duran “Al-Nasr”da atigi olti oy davomida to‘p surdi. Shu davrda u barcha musobaqalarda 18 ta o‘yinda maydonga tushib, 12 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
“Al-Nasr” futbolchi uchun 70 million yevro sarflagan, holbuki, o‘sha paytda uning bozor qiymati 40 million yevro edi. Hozirda esa uning narxi 35 million yevroga tushib ketgan.
Jon Duraning “Al-Nasr” bilan amaldagi shartnomasi 2030 yil 30 iyungacha amal qiladi. Bu holat, futbolchining yangi jamoaga o‘tishi borasidagi muzokaralarning tezlashishiga sabab bo‘lmoqda.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar kelajakdagi imkoniyatlarni belgilaydi. Duran uchun yangi jamoa bilan shartnoma tuzish va faoliyatini davom ettirish muhim bosqich hisoblanadi.

Al-Nasr разрешил Дурана перейти в Фенербахче
Клуб Саудовской Аравии «Аль-Наср» разрешил колумбийскому нападающему Хону Дурана продолжить переговоры с турецким клубом «Фенербахче». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последнее время стало известно, что стамбульский клуб проявляет интерес к молодому футболисту. Совсем недавно переговоры перешли в активную стадию, так как саудовский клуб дал положительное разрешение игроку на переход в другую команду.
По информации Фабрицио Романо, Дурана выступал за «Аль-Наср» всего шесть месяцев. За это время он принял участие в 18 матчах во всех соревнованиях и сумел забить 12 голов.
«Аль-Наср» потратил 70 миллионов евро на футболиста, хотя в то время его рыночная стоимость составляла 40 миллионов евро. В настоящее время его цена упала до 35 миллионов евро.
Контракт Хона Дурана с «Аль-Наср» действует до 30 июня 2030 года. Эта ситуация способствует ускорению переговоров о переходе футболиста в новую команду.
Соглашения между клубом и игроком определяют будущие возможности. Подписание контракта с новой командой и продолжение карьеры является важным этапом для Дурана.