Murad Musaev birinchi marta chempion bo‘ldi
Futbol bo‘yicha ekspert Vladislav Radimov "Krasnodar" jamoasi bosh murabbiyi Murad Musayevni o‘tgan mavsumdagi Rossiya Premyer Ligasi eng yaxshi murabbiyi deb tan olinishiga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, Musayev mavsumning eng yaxshi murabbiyi hisoblanadi. Radimovning aytishicha, Sergey Semak ham bu yil yaxshi ish qildi, ammo nominatsiya g‘olibi jamoasini chempionlikka olib chiqqan murabbiy bo‘lishi kerak.
Ushbu mavsum yakunlariga ko‘ra, "Krasnodar" jamoasi tarixida birinchi marta Rossiya chempioni bo‘ldi. Musayev qo‘l ostidagi futbolchilar 30 tur davomida 67 ochko to‘pladi.
Jamoa "Zenit"dan atigi bitta ochko ko‘p to‘plab, chempionlikni qo‘lga kiritdi. Rossiya Premyer Ligasi yangi mavsumining starti 18 iyulga belgilangan.
Ushbu musobaqa katta qiziqish bilan kutilyapti, chunki jamoalar o‘z kuchini sinovdan o‘tkazishga tayyor. Musayevning muvaffaqiyati ko‘plab mutaxassislar va muxlislar tomonidan yuqori baholangan.
Bu esa "Krasnodar" jamoasining rivojlanishiga katta turtki bo‘ldi. Yangi mavsumda ham musobaqada qiziqarli o‘yinlar va kuchli kurashlar bo‘lishi kutilmoqda.

Мурад Мусаев в первый раз стал чемпионом
Эксперт по футболу Владислав Радимов прокомментировал признание главного тренера команды "Краснодар" Мурат Мусаева лучшим тренером Российской Премьер-Лиги в прошлом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, Мусаев является лучшим тренером сезона. По словам Радимова, Сергей Семак также хорошо поработал в этом году, но победителем номинации должен быть тренер, который вывел свою команду к чемпионству.
По итогам этого сезона команда "Краснодар" впервые в своей истории стала чемпионом России. Футболисты под руководством Мусаева набрали 67 очков за 30 туров.
Команда набрала всего на одно очко больше, чем "Зенит", и завоевала чемпионство. Старт нового сезона Российской Премьер-Лиги запланирован на 18 июля.
Этот турнир с нетерпением ожидается, так как команды готовы испытать свои силы. Успех Мусаева был высоко оценен многими специалистами и болельщиками.
Это стало большим стимулом для развития команды "Краснодар". В новом сезоне также ожидаются интересные игры и сильные борьбы.