Suarezning so‘zlariga ko‘ra, Luis Enrike va Tabarez uning futbol hayotidagi eng muhim murabbiylardir. Ular unga ko‘p narsalarni o‘rgatgan.
Ayniqsa, Enrike Suarezga katta e’tibor qaratgan va uning erishgan yutuqlari futbolchida katta hayrat uyg‘otgan. Ushbu fikrlar FIFA matbuot xizmati tomonidan tarqatildi. Luis Suarez 2014 yildan 2017 yilgacha Luis Enrike boshchiligida “Barselona” klubida o‘ynagan.
Bu davr Suarez uchun katta rivojlanish bosqichi bo‘lgan. Hozirda esa “Inter Mayami” klubi 2025 yilgi klub jahon chempionati chorak finalida “PSJ”ga qarshi maydonga tushadi.
Ushbu o‘yin 29 iyun kuni soat 19:00da Moskva vaqti bilan boshlanadi. Suarez va uning jamoasi bu bahsda g‘alaba qozonishga intiladi.
Uchrashuvda kuchli raqib bilan to‘qnash kelishadi, shuning uchun har ikki tomon ham maksimal tayyorgarlik ko‘rmoqda. Futbol ixlosmandlari ushbu o‘yinni katta qiziqish bilan kutmoqda.

Луис Суарес: Два самых важных тренера в моей карьере
Звезда клуба "Интер Майами" Луис Суарес высказал свои мысли о тренере Луисе Энрике, который управляет французским клубом "ПСЖ". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Суареса, Луис Энрике и Табарес являются самыми важными тренерами в его футбольной жизни. Они научили его многому.
В частности, Энрике уделял Суаресу большое внимание, и его достижения вызывали у футболиста большое восхищение. Эти мысли были распространены пресс-службой ФИФА. Луис Суарес играл в клубе "Барселона" под руководством Луиса Энрике с 2014 по 2017 год.
Этот период стал для Суареса этапом большого развития. В настоящее время клуб "Интер Майами" выйдет на поле против "ПСЖ" в четвертьфинале клубного чемпионата мира 2025 года.
Эта игра начнется 29 июня в 19:00 по московскому времени. Суарес и его команда стремятся одержать победу в этом матче.
Встреча пройдет с сильным соперником, поэтому обе стороны готовятся максимально. Футбольные болельщики с большим интересом ждут эту игру.