Bokov Akinfeev bilan ishlashdan ko‘p narsa o‘rgandi
Poytaxt jamoasi CSKA darvozaboni Danila Bokov jamoa hamkori Igor Akinfeev haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, unga baxt kelgan, chunki har kim Akinfeev bilan yaqindan ishlash, yonma-yon mashg‘ulotlarda qatnashish imkoniga ega bo‘lmaydi. Akinfeev ko‘plab qimmatli maslahatlar bergan, bu uning uchun katta tajriba bo‘lgan. Bokovning ta’kidlashicha, Akinfeev tufayli mahorati oshgan, ammo 22 yoshli futbolchi yana ko‘proq o‘yin amaliyotiga ega bo‘lganida uning darajasi yanada rivojlanishi mumkin edi.
Bokov 2021 yildan buyon CSKA sharafini himoya qilmoqda. Shu vaqt ichida u asosiy tarkibda faqat bitta o‘yinda maydonga tushgan.
Shuningdek, Bokov Belgorodning Salyut jamoasi va Peshchanokopskiy Chayka jamoasida ijarada ham o‘ynagan. U 30 iyun kuni erkin agent sifatida jamoani tark etadi. Bokovning fikricha, Akinfeev bilan ishlash unga katta yordam berdi va kelajakda bu tajriba uning faoliyatida muhim ahamiyat kasb etadi.
Jamoada o‘z o‘rnini mustahkamlash uchun katta imkoniyatlar borligi aytilmoqda. Shu bilan birga, Bokov o‘z mahoratini yanada oshirishga intilmoqda va kelajakda yanada ko‘proq o‘yinda maydonga chiqishni maqsad qilgan.

Боков многому научился, работая с Акинфеевым
Вратарь столичной команды ЦСКА Данила Боков высказал мнение о своем партнере по команде Игоре Акинфееве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что ему повезло, так как не каждый имеет возможность работать с Акинфеевым вблизи и участвовать в совместных тренировках. Акинфеев дал много ценных советов, что стало для него большим опытом. По словам Бокова, благодаря Акинфееву его мастерство возросло, но 22-летний футболист мог бы развиваться еще больше, если бы у него было больше игровой практики.
Боков защищает честь ЦСКА с 2021 года. За это время он выходил на поле в основном составе только в одном матче.
Также Боков играл в аренде за белгородскую команду Салют и команду Песчанокопского Чайка. Он покинет команду в качестве свободного агента 30 июня. По мнению Бокова, работа с Акинфеевым очень помогла ему, и в будущем этот опыт будет иметь важное значение в его карьере.
Говорится, что в команде есть большие возможности для укрепления своего места. В то же время Боков стремится еще больше развивать свои навыки и ставит цель выходить на поле в играх в будущем.