Mushaklar sohasida taniqli bo‘lgan bolgariyalik sobiq futbolchi Xristo Stoychkov, hozirda FIFA tashkilotida faoliyat yuritmoqda, Yurgen Kloppga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nemis sobiq murabbiyi yangi Klub jahon chempionati formatini "futbol tarixidagi eng yomon g‘oya" deb atadi. Stoychkovning so‘zlariga ko‘ra, u Kloppdan bunday fikr kutmagan, chunki uni juda hurmat qiladi.
Balki Klopp "Red Bull Zaltsburg" jamoasining turnirdan chiqib ketishi sababli biroz g‘azablangan. Klopp "Liverpul" KLJda o‘ynagan paytda shikoyat qilmagan, va hech kim klublar pul olganda shikoyat qilmaydi.
Stoychkov fikricha, bunday turnirlarga ko‘proq hurmat bilan munosabatda bo‘lish lozim. Yurgen Klopp 2024 yilda "Liverpul" bosh murabbiyi lavozimidan ketgan, 2025 yildan boshlab esa "Red Bull" sport yo‘nalishi rahbari sifatida ishlamoqda.
Ushbu voqealar futbol olamida katta e’tibor qozonmoqda va yangi formatlar haqida munozaralar davom etmoqda. Futbol jamoatchiligi turli fikrlarni bildirarkan, turnirlarning obro‘sini oshirish uchun konstruktiv yondashuv zarurligi ta’kidlanmoqda.

Стоичков ответил на критику клуба Клоппа в чемпионате
Известный болгарский бывший футболист Христо Стоичков, который в настоящее время работает в организации FIFA, высказал свое мнение о Юргене Клоппе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Немецкий бывший тренер назвал новый формат клубного чемпионата мира "худшей идеей в истории футбола". По словам Стоичкова, он не ожидал такого мнения от Клоппа, так как очень его уважает.
Возможно, Клопп немного расстроен из-за того, что команда "Ред Булл Зальцбург" выбыла из турнира. Клопп не жаловался, когда играл за "Ливерпуль", и никто не жалуется, когда клубы получают деньги.
Стоичков считает, что к таким турнирам нужно относиться с большим уважением. Юрген Клопп покинул пост главного тренера "Ливерпуля" в 2024 году, а с 2025 года работает в качестве руководителя спортивного направления "Ред Булл".
Эти события привлекают большое внимание в мире футбола, и дискуссии о новых форматах продолжаются. Футбольное сообщество высказывает различные мнения, подчеркивая необходимость конструктивного подхода для повышения престижа турниров.