Tolyattining "Akron" jamoasining markaziy hujumchisi Artyom Dzyuba yosh futbolchilarga o‘z maslahati bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi yoshlar avlodi boshqacha. Ularga faqat sukut saqlab, tinmay mehnat qilish va o‘z ishlarini bajarish tavsiya qilinadi.
Har bir narsani maydonda isbotlash kerak, dedi 36 yoshli tajribali to‘purar klub matbuot xizmati orqali.
O‘tgan mavsumda Dzyuba Tolyattining "Akron" jamoasi bilan 24 ta o‘yinda maydonga tushdi. U o‘z hisobiga o‘n ta gol urdi va yetti ta golli uzatma amalga oshirdi.
Hujumchining "Akron" bilan amaldagi shartnomasi 2026 yil yozida tugaydi.
So‘nggi Rossiya chempionatida Zaura Tedeev boshchiligidagi jamoa musobaqa jadvalida to‘qqizinchi pog‘onani egalladi. Bu mavsumda jamoa o‘z imkoniyatlarini to‘liq namoyish eta olmadi, lekin tajribali o‘yinchilar va yoshlarning aralashmasi bilan kelajakda yanada yaxshi natijalarga erishish niyatida.

Дзюба посоветовал молодым футболистам спокойно работать
Центральный нападающий тольяттинского "Акрона" Артем Дзюба поделился своим советом с молодыми футболистами. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, нынешнее поколение молодежи другое. Им рекомендуется просто молчать, неустанно трудиться и выполнять свою работу.
Все нужно доказывать на поле, сказал 36-летний опытный нападающий через пресс-службу клуба. В прошлом сезоне Дзюба сыграл 24 матча за тольяттинский "Акон". Он забил десять голов и сделал семь голевых передач.
Контракт нападающего с "Акроном" истекает летом 2026 года. В последнем чемпионате России команда под руководством Заура Тедеева заняла девятое место в турнирной таблице. В этом сезоне команда не смогла полностью продемонстрировать свои возможности, но намерена добиться лучших результатов в будущем с сочетанием опытных игроков и молодежи.