Koloskov: Zablotniy uchun Spartak jamoasi mos emas
Rossiya futbol ittifoqining faxriy prezidenti Vyacheslav Koloskov Anton Zabolotniy haqida ijobiy fikr bildirib, uni yomon bo‘lmagan hujumchi deb hisoblaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bu haqda «Yevro-Futbol.Ru» internet nashriga bergan eksklyuziv intervyusida aytgan. Koloskovning so‘zlariga ko‘ra, Zabolotniy yaxshi hujumchi, faqat u o‘ziga mos jamoani topishi kerak. Masalan, u CSKA jamoasiga juda mos kelgan va darvozabon Akinfeev bilan yaxshi o‘ynashgan.
Ammo «Spartak» uning jamoasi emas. Oldinroq ma’lumotlarga ko‘ra, 34 yoshli Anton Zabolotniy allaqachon «Spartak» bilan mehnat shartnomasini imzolagan. Shov-shuvlarga qaraganda, u «qizil-oq» jamoada 91-raqam ostida maydonga tushadi.
Bu xabar muxlislar orasida turli munozaralarga sabab bo‘lmoqda, chunki Zabolotniyning qaysi jamoaga mosligi haqida turlicha qarashlar mavjud. Shu bilan birga, futbolchining kelajagi va yangi jamoadagi roli hali aniq emas, vaqt o‘tishi bilan u o‘zini namoyon etishi kutilmoqda. Futbol ixlosmandlari uni yangi jamoasida muvaffaqiyatli ko‘rishni istaydi.
Har qanday holatda ham, Zabolotniy o‘z mahorati va tajribasi bilan jamoaga foyda keltirishga harakat qiladi.

Колосков: Заблотный для команды Спартак не подходит
Почетный президент Российского футбольного союза Вячеслав Колосков положительно высказался о Антоне Заболотном, считая его неплохим нападающим. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал это в эксклюзивном интервью интернет-изданию «Евро-Футбол.Ру». По словам Колоскова, Заболотный хороший нападающий, ему просто нужно найти подходящую команду. Например, он очень подходил команде ЦСКА и хорошо играл с вратарем Акинфеевым.
Однако «Спартак» не его команда. Ранее сообщалось, что 34-летний Антон Заболотный уже подписал трудовой контракт со «Спартаком». По слухам, он выйдет на поле под номером 91 в «красно-белой» команде.
Эта новость вызывает различные споры среди болельщиков, так как существуют разные мнения о том, какая команда ему подходит. Тем не менее, будущее футболиста и его роль в новой команде пока не ясны, со временем ожидается, что он проявит себя. Футбольные фанаты хотят видеть его успешным в новой команде.