Barselona va Niko Uilyams ro‘yxatdan o‘tishda kelishmovchilik yuz berdi
«Barselona» Atletik klubidan Nikо Uilyamsni transfer qilish bo‘yicha ishlarni davom ettirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kataloniya klubi 22 yoshli futbolchi bilan shartnoma muddati va maosh bo‘yicha kelishuvga erishgan. Biroq, hozirgi vaqtda muzokaralar jarayoni to‘xtab qoldi. Mundo Deportivo nashrining xabar berishicha, Uilyams o‘z agenti orqali «Barselona»dan ro‘yxatga olinishi bo‘yicha aniq va mustahkam kafolatlar talab qilmoqda.
Futbolchi Dani Olmo va Pau Viktor kabi ro‘yxatga olishdagi qiyinchiliklar takrorlanishini xohlamaydi. Kataloniyaliklar ushbu futbolchilarni ro‘yxatga olishda katta muammolarga duch kelgan edi. «Barselona» esa Uilyams tomoniga uning ro‘yxatdan o‘tishi muvaffaqiyatli amalga oshirilishini ta’minlashini bildirgan.
Ammo futbolchi buni yetarli deb hisoblamay, yanada ishonchli kafolatlarni so‘ramoqda. Shu sababli, ushbu pozitsiya kataloniyalik klub uchun qoniqarsiz hisoblanmoqda.
Muzokaralar davomida tomonlar o‘z manfaatlarini himoya qilishda davom etmoqda. Bu transfer jarayoni hali ham yakunlanmagan va keyingi kunlarda qanday qaror qabul qilinishi aniq bo‘ladi.

В Барселоне возникло недоразумение с регистрацией Нико Уильямса
«Барселона» продолжает работу по трансферу Нико Уильямса из Атлетика. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Каталонский клуб достиг соглашения с 22-летним футболистом по срокам контракта и зарплате. Однако в настоящее время процесс переговоров приостановлен. По информации издания Mundo Deportivo, Уильямс требует от «Барселоны» четких и надежных гарантий по регистрации через своего агента.
Футболист не хочет повторения трудностей с регистрацией, как это было с Дани Ольмо и Пау Виктором. Каталонцы столкнулись с большими проблемами при регистрации этих игроков. «Барселона» же заявила, что обеспечит успешную регистрацию Уильямса.
Однако футболист считает этого недостаточным и требует более надежных гарантий. Поэтому данная позиция считается неудовлетворительной для каталонского клуба.
В ходе переговоров стороны продолжают защищать свои интересы. Этот трансферный процесс еще не завершен, и в ближайшие дни станет ясно, какое решение будет принято.