Demetradze Pogba bilan Golovinning raqobatini baholadi
Gruziya terma jamoasi va poytaxt Lokomotiv klubining sobiq futbolchisi Georgiy Demetradze Pol Pogba va Aleksandr Golovin o‘rtasidagi mumkin bo‘lgan raqobat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bu raqobat qiyin kechadi, lekin eng yaxshi o‘yinchi maydonda bo‘ladi. Agar Monako jamoasi ikki himoyaviy yarim himoyachi bilan o‘ynasa, ularning o‘zaro aloqasini ko‘rish mumkin bo‘ladi.
Demetradze ta’kidlaganidek, Golovin har qanday holatda ham yetarli o‘yin amaliyotini oladi. Pol Pogba yaqinda Monakoga erkin agent sifatida qo‘shilgan.
Avvalroq u dopingdan foydalanish sababli diskvalifikatsiya qilingan edi. Mutaxassisning fikricha, jamoada kuchli raqobat bo‘lsa-da, har bir futbolchi o‘z imkoniyatini namoyish eta oladi va bu jamoa uchun foydali bo‘ladi.
Umuman olganda, bu mavzu futbol ixlosmandlari uchun qiziqarli va jamoalar tarkibidagi o‘zgarishlar haqida ko‘proq ma’lumot beradi.

Деметрадзе оценил конкуренцию между Погба и Головиным
Бывший футболист сборной Грузии и столичного клуба Локомотив Георгий Деметрадзе высказал мнение о возможной конкуренции между Полем Погба и Александром Головиным. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, эта конкуренция будет сложной, но лучший игрок окажется на поле. Если команда Монако будет играть с двумя опорными полузащитниками, можно будет увидеть их взаимодействие.
Как отметил Деметрадзе, Головин в любом случае получит достаточную игровую практику. Пол Погба недавно присоединился к Монако в качестве свободного агента.
Ранее он был дисквалифицирован за использование допинга. По мнению специалиста, несмотря на сильную конкуренцию в команде, каждый футболист сможет продемонстрировать свои возможности, и это будет полезно для команды.
В целом, эта тема интересна для футбольных болельщиков и дает больше информации о изменениях в составах команд.