Agent Gennadiy Golubin, hujumchi yarim himoyachi Arsen Zaxaryan bilan ishlaydi va futbolchining kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Golubinning aytishicha, Zaxaryan «Real Sosyedad»dan ketishni rejalashtirmayapti. Uning so‘zlariga ko‘ra, Arsen Rossiya Premyer Ligasiga qaytishi mumkin emas.
U hech qayerga ketmoqchi emas. Qayerdan paydo bo‘layotgan g‘oyalar, «Real Sosyedad» Zaxaryanni sotmoqchi degan fikrlar, tushunarsiz.
Arsen ham La Ligada o‘ynashni xohlaydi va u ketishi mumkinligi haqida hech qanday belgi yo‘q, deydi Golubin. Hozirda Zaxaryan Moskva shahrida, ammo tez orada Ispaniyaga yo‘l oladi. «Real Sosyedad» yangi mavsumga tayyorgarlikni 7 iyuldan boshlaydi. O‘tgan mavsumda, sog‘liq muammolari sababli, Arsen faqat to‘rtta o‘yinda qatnashgan.
Hozirgi shartnomasi 22 yoshli futbolchining 2028/2029 yilgi mavsum oxirigacha amal qiladi. Bu ma’lumotlar futbolchining kelajagi haqida aniq tasavvur beradi va uning klub bilan munosabatlari mustahkam ekanligini ko‘rsatadi.

Захарян останется в «Реал Соседаде», не уедет
Агент Геннадий Голубин работает с полузащитником Арсеном Захаряном и высказал мнение о будущем футболиста. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Голубина, Захарян не планирует уходить из «Реал Сосьедад». По его словам, Арсен не может вернуться в Российскую Премьер-Лигу.
Он не хочет никуда уходить. Откуда появляются идеи, что «Реал Сосьедад» хочет продать Захаряна, непонятно.
Арсен тоже хочет играть в Ла Лиге, и нет никаких признаков того, что он может уйти, говорит Голубин. В настоящее время Захарян находится в Москве, но вскоре отправится в Испанию. «Реал Сосьедад» начнет подготовку к новому сезону с 7 июля. В прошлом сезоне, из-за проблем со здоровьем, Арсен участвовал только в четырех матчах.
Текущий контракт 22-летнего футболиста действует до конца сезона 2028/2029 года. Эта информация дает четкое представление о будущем футболиста и показывает, что его отношения с клубом крепки.