Argentina yarim himoyachisi Esekiel Barkoning Moskva "Spartak" klubidan ketish haqida o‘ylayotgani ma’lum bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ichki manba Herman Garsiya Grova xabar bermoqda. Jurnalistning ma’lumotiga ko‘ra, 26 yoshli yarim himoyachi shaxsiy sabablar tufayli klubni almashtirishni istamoqda.
Oldinroq matbuotda Esekiel xizmatlariga Argentina va Braziliya klublari qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Barko o‘tgan yil yozida "River Pleyt"dan "Spartak"ga o‘tib, poytaxt jamoasiga qo‘shilgan. Shu vaqtdan beri yarim himoyachi "xalq jamoasi" tarkibida 36 ta o‘yinda ishtirok etib, 14 ta gol urishga va 9 ta golga uzatma berishga muvaffaq bo‘ldi.
Uning jamoaga qo‘shgan hissasi katta hisoblanadi. Hozirda uning kelajagi haqida fisklar davom etmoqda.
Barkoning transferi haqida rasmiy ma’lumotlar hali e’lon qilinmagan, biroq uning boshqa klubga o‘tishi ehtimoli mavjud. Jamoa va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar yaqin kunlarda aniqlik kiritilishi kutilmoqda.

Полузащитник Спартака Барко может покинуть клуб
Стало известно, что полузащитник сборной Аргентины Эсекьель Барко подумывает о том, чтобы покинуть московский клуб "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает внутренний источник Герман Гарсия Грова. По данным журналиста, 26-летний полузащитник хочет сменить клуб по личным причинам.
Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что услугами Эсекьеля интересуются клубы из Аргентины и Бразилии. Барко перешел в "Спартак" из "Ривер Плейт" прошлым летом и присоединился к столичному клубу. С тех пор полузащитник принял участие в 36 матчах "народной команды", забил 14 голов и отдал 9 голевых передач.
Его вклад в команду считается значительным. В настоящее время продолжаются обсуждения о его будущем.
Официальной информации о трансфере Барко пока не опубликовано, однако существует вероятность его перехода в другой клуб. Ожидается, что в ближайшие дни будут прояснены детали соглашения между игроком и командой.