Sobiq “Dinamo” futbolchisi Kirill Panchenko “oq-ko‘k” jamoaning Valeriy Karpin rahbarligidagi kelajakdagi imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, barcha muxlislar va jamoa Karpindan jamoa oldiga qo‘yilgan maqsadlarga erishishini kutmoqda va “Dinamo” bilan sovrinlarni qo‘lga kiritishiga umid qilmoqda. Panchenko Karpinni juda bilimli murabbiy deb ta’kidladi, u jamoani muvaffaqiyatga yetaklay oladi.
Esda tutish kerakki, Karpin jamoani iyun oyida boshqara boshlagan. 56 yoshli mutaxassis bilan uch yillik shartnoma imzolangan.
Rossiya Premer-ligasining yangi mavsumi 18 iyuldan boshlanishi belgilangan. Jamoaning yangi rahbariyat ostida qanday natijalar ko‘rsatishi futbol ixlosmandlari tomonidan qiziqish bilan kuzatilmoqda.
Karpinning murabbiylik tajribasi va jamoa bilan ishlash uslubi “Dinamo”ga raqobatbardosh kuch bag‘ishlashi kutilmoqda. Yangi mavsumda jamoaning o‘yini va natijalari ko‘pchilik tomonidan diqqat bilan kuzatiladi.

Панченко: Карпин принесет трофей Динамо
Бывший футболист «Динамо» Кирилл Панченко высказал мнение о будущих возможностях команды под руководством Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, все болельщики и команда ожидают, что Карпин добьется поставленных перед командой целей и надеются на завоевание трофеев с «Динамо». Панченко отметил, что Карпин является очень знающим тренером, который сможет привести команду к успеху.
Следует отметить, что Карпин начал управлять командой в июне. С 56-летним специалистом подписан трехлетний контракт.
Новый сезон Российской Премьер-лиги запланирован на 18 июля. С интересом наблюдается, какие результаты покажет команда под новым руководством.
Ожидается, что тренерский опыт Карпина и его стиль работы с командой придадут «Динамо» конкурентоспособную силу. Игра и результаты команды в новом сезоне будут внимательно отслеживаться многими.