Moskva "Spartak" jamoasining bosh direktori Oleg Malyishev Rossiya chempionati yangi mavsumiga jamoaning vazifalari haqida savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, "Spartak" jamoasining asosiy maqsadi chempionlikni qo‘lga kiritishdir. Malyishev jurnalist Dmitriy Yegorovga bergan intervyusida, jamoa uchun faqat g‘alaba muhim ekanligini ta’kidladi. O‘tgan mavsumda "Spartak" Rossiya chempionatining turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinni egallagan.
Jamoa bosh murabbiyi Deyan Stankovich boshchiligida 30 turda 57 ochko to‘plagan va yuqori uchlikdan atigi ikki ochko kam to‘plagan. Bu esa jamoaning kuchli raqobatbardoshligini ko‘rsatadi. O‘tgan mavsumda chempionlikni "Krasnodar" jamoasi qo‘lga kiritgan bo‘lib, ular uchun bu klub tarixidagi ilk bunday yutuq bo‘ldi.
Ikkinchi o‘rinni "Zenit" jamoasi egallagan, uchlikni esa CSKA yakunlagan. Yangi mavsumda "Spartak" o‘z maqsadlariga erishish uchun yanada kuchli harakat qilishga tayyorlanmoqda.

Спартак ставит цель стать чемпионом в новом сезоне
Генеральный директор московского клуба "Спартак" Олег Малышев ответил на вопрос о задачах команды в новом сезоне Российской премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, основной целью команды "Спартак" является завоевание чемпионства. Малышев в интервью журналисту Дмитрию Егорову подчеркнул, что для команды важна только победа. В прошлом сезоне "Спартак" занял четвертое место в турнирной таблице чемпионата России.
Под руководством главного тренера Деяна Станковича команда набрала 57 очков в 30 турах и отстала от тройки лидеров всего на два очка. Это свидетельствует о высокой конкурентоспособности команды. В прошлом сезоне чемпионство завоевал клуб "Краснодар", что стало для них первой такой победой в истории клуба.
Второе место занял клуб "Зенит", а тройку замкнул ЦСКА. В новом сезоне "Спартак" готовится к более активным действиям для достижения своих целей.