Spartak rahbariyati o‘tgan mavsum natijasidan norozi
“Spartak” jamoasi bosh direktori Oleg Malyishev o‘tgan mavsum natijalari bilan klub qoniqarsiz ekanligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘zlaricha, jamoa natijalardan mamnun emas va yangi bosh murabbiy Deyan Stankovich jamoa samaradorligini yaxshilashiga umid qilinmoqda. Malyishevning aytishicha, aynan Deyan yordamida natijalar yaxshilanishi kutilmoqda. O‘tgan Rossiya chempionatida, 2024/25 mavsumida “Spartak” to‘rtinchi o‘rinni egalladi, uchinchi o‘rindan esa ikki ochko ortda qoldi.
Rossiya Kubogi doirasida esa Deyan boshchiligidagi jamoa “Regionlar yo‘li” finaliga yetib bordi, ammo finalda “Rostov”ga yutqazdi. Yangi Rossiya Premyer Ligasi mavsumining boshlanishi 18-21 iyulga mo‘ljallangan. Birinchi turda “Spartak” Makhachkala shahrining “Dinamo” jamoasini qabul qiladi.
Jamoa yangi mavsumda avvalgisidan yaxshiroq natijalarga erishishni maqsad qilgan. Klub rahbariyati va murabbiylar tarkibi bunga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Руководство Спартака недовольно результатами прошедшего сезона
Генеральный директор команды "Спартак" Олег Малышев сообщил, что клуб недоволен результатами прошлого сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда не удовлетворена результатами, и ожидается, что новый главный тренер Деян Станкович улучшит эффективность команды. Малышев отметил, что именно с помощью Деяна ожидается улучшение результатов. В прошлом чемпионате России, в сезоне 2024/25 "Спартак" занял четвертое место, отстав от третьего на два очка.
В рамках Кубка России команда под руководством Деяна дошла до финала "Дороги регионов", но в финале проиграла "Ростову". Начало нового сезона Российской Премьер-Лиги запланировано на 18-21 июля. В первом туре "Спартак" примет команду "Динамо" из Махачкалы.
Команда ставит цель добиться лучших результатов в новом сезоне. Руководство клуба и тренерский состав серьезно готовятся к этому.