Spartak Ugaldeni sotmaydi, hujumchilarga yangi futbolchi qo‘shildi
U Zabolozny kelishi hujumchilar orasida kimdir bilan xayrlashishni anglatmaydi, masalan, Ugaldedan voz kechish haqida gap yo‘q, dedi Malyishev Sport-Express nashriga. Avvalroq “Spartak” klubi 34 yoshli Anton Zabolozny bilan rasmiy shartnoma imzolaganini e’lon qilgan edi.
Sobiq mavsumda Rossiya chempionatida olti gol urgan hujumchi “qizil-oq” jamoasida 91-raqam ostida o‘ynaydi. Shu bilan birga, 23 yoshli kostarikalik Manfred Ugaldе o‘tgan mavsum Rossiya chempionatining eng yaxshi to‘purarlaridan biri bo‘lgani ma’lum.
Demak, Zaboloznyning kelishi klubning hujum liniyasini kuchaytirish maqsadida amalga oshirilmoqda, lekin bu mavjud futbolchilar bilan xayrlashishni anglatmaydi. Jamoa boshqaruvi har doim tarkibni yanada yaxshilashga intiladi va yangi futbolchilarni qo‘shishda ehtiyotkorlik bilan harakat qiladi.
Shuningdek, klubda yosh futbolchilarni rivojlantirish va tajribali o‘yinchilarni saqlab qolish muhim vazifalardan biri hisoblanadi. Bu esa “Spartak”ning kelgusidagi muvaffaqiyatlari uchun poydevor bo‘ladi.

Спартак Угальден не продает, к нападающим добавился новый футболист
Генеральный директор московского футбольного клуба «Спартак» Олег Малышев ответил на вопросы о трансферах в клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что приход Заболоного не означает прощание с кем-то из нападающих, например, речь не идет о том, чтобы отказаться от Угальдена, сказал Малышев изданию Sport-Express. Ранее клуб «Спартак» объявил о подписании официального контракта с 34-летним Антоном Заболоным.
Нападающий, который забил шесть голов в чемпионате России в прошлом сезоне, будет играть под номером 91 в «красно-белой» команде. При этом 23-летний костариканец Манфред Угальде в прошлом сезоне оказался одним из лучших бомбардиров чемпионата России.
Таким образом, приход Заболоного осуществляется с целью усиления атакующей линии клуба, но это не означает прощание с существующими футболистами. Руководство команды всегда стремится улучшить состав и осторожно подходит к добавлению новых игроков.
Также важной задачей клуба является развитие молодых футболистов и сохранение опытных игроков. Это станет основой для будущих успехов «Спартака».