Spartak Zabolotniy bilan bir mavsumga shartnoma imzoladi
Sobiq “Spartak” jamoasi murabbiyi Valeriy Gladilin “Evro-Futbol.Ru” tarmoq nashriga bergan eksklyuziv intervyusida hujumchi Anton Zabolotniy bilan shartnoma imzolanishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Spartak” Zabolotniy bilan bir mavsumga shartnoma tuzdi. Bu “qizil-oq” jamoasi uchun kuchayish, deb hisoblaysizmi, degan savolga u shunday javob berdi: “Albatta.
Shu pozitsiya kuchaytirishga muhtoj edi va Dejan Stankovich buni ko‘rdi. Hujumchilarni sotib olish uchun ikki marta harakat qildi va natijada Zabolotniy olindi.
Asosan markaziy hujumchi zarur. Ayrim o‘yinlarda ayniqsa zarur bo‘ladi.
Anton tajribali va malakali futbolchi. Hozir u ajoyib formada.
Albatta, bu “Spartak” uchun kuchayish. Agar Ugaldeda ba’zi paytlarda muvaffaqiyatsizlik bo‘lsa, markaziy hujumchi bilan boshqa taktika qo‘llash imkoniyati paydo bo‘ladi.” “Spartak”ga nega 34 yoshli futbolchi kerak, degan savolga Gladilin shunday javob berdi: “Hech qanday muammo yo‘q.
U professional. Messi va Ronaldu 40 yoshda ham o‘ynashmoqda, hech kim savol bermaydi.
Agar futbolchi o‘z ustida ishlasa, yaxshi jismoniy holatda bo‘lsa, 40 yoshga qadar o‘ynamaslik uchun hech qanday sabab yo‘q.” Zabolotniyning qancha gol urishi yaxshi natija deb hisoblanadi, degan savolga u shunday dedi: “U jamoa uchun ishlaydi. Qancha gol ursa, shuncha bo‘ladi.
Maydonga qancha chiqishi noaniq. Anton o‘zini ko‘rsatib, asosiy tarkibga kirishi kerak, raqobatchilar juda kuchli, legionerlar bor.
Sobolevda bunday bo‘lmadi. Zabolotniyga omad tilayman.” Muxlislar uni qabul qiladimi, chunki u ko‘pchilik jamoalarda o‘ynagan, degan savolga: “Muammo bo‘lmaydi deb o‘ylayman.
Hozir bu ahamiyatga ega emas. Agar Anton o‘ynasa va gol ura boshlasa, barcha savollar o‘z-o‘zidan yopiladi.” “Spartak” hozir faqat futbolchilardan xayrlashyapti, Zabolotniydan tashqari, degan fikrga Gladilin shunday javob berdi: “Klub keraksiz yukdan qutulmoqda.
Bu to‘g‘ri qaror. Yuk jamoani pastga tortadi.
Asosiy tarkibda o‘ynamaydigan, faqat raqobat va rotatsiya uchun qoladigan futbolchilardan ajralish kerak. Bizda o‘zimizning yetarlicha yaxshi futbolchilar bor.” Abena va “Spartak” yaqinda shartnomani bekor qilgani haqida so‘ralganda, u: “Ha.

Спартак подписал контракт с Заболотным на один сезон
Бывший тренер команды «Спартак» Валерий Гладилин в эксклюзивном интервью сетевому изданию «Евро-Футбол.Ру» высказал мнение о подписании контракта с нападающим Антоном Заболотным. Об этом сообщает Euro-football.ru.
«Спартак» подписал контракт с Заболотным на один сезон. На вопрос, является ли это усилением для «красно-белых», он ответил: «Конечно.
Эта позиция нуждалась в усилении, и Деян Станкович это увидел. Он дважды пытался купить нападающих и в итоге был подписан Заболотный.
В основном нужен центральный нападающий. В некоторых играх это особенно необходимо.
Антон опытный и квалифицированный футболист. Сейчас он в отличной форме.
Конечно, это усиление для «Спартака». Если у Угальде будут некоторые неудачи, появится возможность применить другую тактику с центральным нападающим.» На вопрос, зачем «Спартаку» 34-летний футболист, Гладилин ответил: «Никаких проблем нет.
Он профессионал. Месси и Роналду играют и в 40 лет, никто не задает вопросов.
Если футболист работает над собой, в хорошей физической форме, нет никаких причин не играть до 40 лет.» На вопрос, сколько голов Заболотный должен забить, чтобы это считалось хорошим результатом, он сказал: «Он работает на команду. Сколько голов забьет, столько и будет.
Сколько он выйдет на поле, неясно. Антону нужно проявить себя и попасть в основной состав, конкуренты очень сильные, есть легионеры.
У Соболева такого не было. Желаю Заболотному удачи.» На вопрос, примут ли его болельщики, так как он играл в большинстве команд, он ответил: «Думаю, проблем не будет.
Сейчас это не имеет значения. Если Антон будет играть и начнет забивать, все вопросы закроются сами собой.» На мнение, что «Спартак» сейчас прощается только с футболистами, кроме Заболотного, Гладилин ответил: «Клуб избавляется от ненужного груза.
Это правильное решение. Груз тянет команду вниз.
Нужно расстаться с футболистами, которые не играют в основном составе, а остаются только для конкуренции и ротации. У нас достаточно хороших футболистов.» Когда его спросили о недавнем расторжении контракта с Абеной и «Спартаком», он сказал: «Да.
Легионер, который не может попасть в основной состав, — это груз.» Автор интервью Елена Григорьевская.