Kirill Gotsuk Serik Belediyesporga o‘tishi mumkin
Sobiq futbolchi va Nizhegorodning “Pari NN” jamoasi sobiq sardori Kirill Gotsuk birinchi turk divizionining “Serik Belediyespor” klubi vakili bilan bo‘lib o‘tgan muzokaralar haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, muzokaralar allaqachon rivojlangan bosqichga yetgan va hammasi bugun hal bo‘lishi mumkin. Kirill har doim xorijiy klublarda o‘zini sinab ko‘rmoqchi bo‘lganini aytdi.
Shuningdek, uning qaroriga Rossiyalik mutaxassis Sergey Yuran omili ham ta’sir qilgan. Moliyaviy jihatlar ham muhim ahamiyatga ega ekanligi ta’kidlandi.
Gotsuk, shuningdek, Birinchi Liga jamoalaridan tushgan takliflar uni qoniqtirmaganini bildirdi. Rossiya chempionati (RPL) bilan bog‘liq yagona variant esa ma’lum bir muddat kutishni talab qilgan.
“Serik Belediyespor” jamoasi o‘tgan mavsumda Turkiyaning ikkinchi ligasida o‘ynab, yuqori divizionga ko‘tarilgan. Yaqin kunlarda jamoani rus mutaxassisi Sergey Yuran boshqarishi kutilmoqda.
Bu o‘z navbatida yangi imkoniyatlar va o‘sish istiqbollarini taqdim etadi. Kirill Gotsukning xorijda o‘ynash istagi va moliyaviy shartlar muzokaralarda muhim o‘rin tutmoqda.

Кирилл Гоцук может перейти в Серик Беледийеспор
Бывший футболист и экс-капитан нижегородского клуба «Пари НН» Кирилл Гоцук рассказал о переговорах с представителями клуба «Серик Беледийеспор» из первого турецкого дивизиона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, переговоры уже достигли продвинутой стадии, и все может решиться сегодня. Кирилл всегда хотел попробовать себя в зарубежных клубах.
Также на его решение повлиял фактор российского специалиста Сергея Юрана. Подчеркнуто, что финансовые аспекты также имеют важное значение.
Гоцук также сообщил, что предложения от команд Первой Лиги его не удовлетворили. Единственный вариант, связанный с чемпионатом России (РПЛ), требовал определенного времени ожидания.
Команда «Серик Беледийеспор» в прошлом сезоне играла во втором дивизионе Турции и поднялась в высший дивизион. В ближайшие дни команду должен возглавить российский специалист Сергей Юран.
Это, в свою очередь, предоставит новые возможности и перспективы роста. Желание Кирилла Гоцука играть за границей и финансовые условия занимают важное место в переговорах.