Madridning “Real” jamoasining o‘ng qanot himoyachisi Trent Aleksander-Arnold jamoasi darvozasiga to‘g‘ridan-to‘g‘ri gol urilishida birinchi marta bevosita ishtirok etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klubaro jahon chempionati chorak finalining “Yuventus”ga qarshi o‘yinida, 54-daqiqada, ingliz futbolchisi jarima maydoniga aniq uzatma berdi. Gonzalo Garsiya esa barcha raqiblarni ortda qoldirib, yuqoriga sakrab, bosh bilan to‘pni darvozaga yo‘naltirdi.
Bu Aleksander-Arnoldning Madrid jamoasi safidagi birinchi samarali harakati bo‘ldi. Eslatib o‘tish joizki, Trent iyun boshida “Liverpul”dan “Real”ga o‘tgan edi. Uning shartnomasi yakunlanayotgan edi, ammo Madrid klubi “qizillar”ga 10 million yevro to‘lab, futbolchini bir oy oldin maydonga chiqarib, Klubaro jahon chempionatida ishtirok etishini ta’minladi.
Qiziq tomoni shundaki, Aleksander-Arnold 25 yanvardan beri assist yozmagan edi, bu vaqt mobaynida u “Liverpul” safida “Ipsvich”ga qarshi Angliya Premer Ligasi o‘yinida so‘nggi marta uzatma bergan edi. Shu tariqa, uning so‘nggi samarali uzatmasidan keyingi uzoq tanaffus nihoyat yakunlandi.

Трент Александер-Арнольд сделал первую передачу в "Реале"
Правый защитник мадридского «Реала» Трент Александер-Арнольд впервые непосредственно участвовал в забитии гола своей команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче четвертьфинала клубного чемпионата мира против «Ювентуса» на 54-й минуте английский футболист сделал точную передачу в штрафную площадь. Гонсало Гарсия, обойдя всех соперников, прыгнул вверх и головой направил мяч в ворота.
Это стало первой результативной акцией Александера-Арнольда в составе мадридской команды. Напомним, что Трент в начале июня перешел из «Ливерпуля» в «Реал». Его контракт подходил к концу, но мадридский клуб заплатил «красным» 10 миллионов евро, чтобы вывести футболиста на поле за месяц до этого и обеспечить его участие в клубном чемпионате мира.
Интересно, что Александер-Арнольд не делал ассистов с 25 января, когда он в последний раз ассистировал в матче Английской Премьер-лиги против «Ипсвича» в составе «Ливерпуля». Таким образом, долгий перерыв после его последней результативной передачи наконец завершился.