Ispaniyalik futbolchi Klub jahon chempionati doirasida o'tkazilgan to'rt o'yinda uchinchi golini kiritib, 21 yoshli hujumchi sifatida “Yuventus”ga qarshi 1/8 final bahsida g'alaba keltirdi. Ushbu gol “Real”ga minimal hisob bilan g‘alaba qozonishga yordam berdi. Xabi Alonso Gonsalo Garsiyani ilgari ham tanishini aytib, ammo to'rt o'yinda uchta gol kiritishini kutmaganini ta’kidladi.
U Garsiyaning juda mehnatkashligini, himoyachilarni charchatishini va jamoaga faol yordam berishini alohida qayd etdi. Alonso futbolchiga to‘liq ishonch bildirib, uning jamoaga foydali ekanini aytdi. “Yuventus”ga qarshi o‘yinning 68-daqiqasida Garsiya maydonni tark etdi va uning o‘rniga yangi murabbiy qo‘l ostida kasallik tufayli avval o‘ynamagan Kilian Mbappe tushdi.

Гонсало Гарсия удивил команду "Реал"
Нападающий мадридского “Реала” Гонсало Гарсия смог впечатлить нового главного тренера Хаби Алонсо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Испанский футболист забил третий гол в четырех матчах, проведенных в рамках клубного чемпионата мира, и принес победу 21-летнему нападающему в матче 1/8 финала против “Ювентуса”. Этот гол помог “Реалу” одержать минимальную победу. Хаби Алонсо отметил, что ранее знал Гонсало Гарсию, но не ожидал, что тот забьет три гола в четырех матчах.
Он отдельно подчеркнул, что Гарсия очень трудолюбив, утомляет защитников и активно помогает команде. Алонсо выразил полное доверие футболисту и сказал, что он полезен для команды. На 68-й минуте матча против “Ювентуса” Гарсия покинул поле, и вместо него вышел Килиан Мбаппе, который не играл ранее из-за болезни под руководством нового тренера.