Pisarskiy poligraf natijalari mutaxassislar tomonidan himoyalandi
Sochi jamoasi hujumchisi Vladimir Pisarskiyning yuristi Anton Smirnov Rossiya futbol ittifoqi bosh kotibi Maksim Mitrofanovning Pisarskiga poligraf tekshiruvidan o‘tishi haqida bergan izohlariga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Eslatib o‘tamiz, Pisarskiy Sochi va Pari Nizhniy Novgorod o‘rtasidagi o‘yin bilan bog‘liq qimor tikishlarda gumon qilinmoqda. Shuningdek, futbolchining do‘sti Nizhniy Novgorod jamoasining g‘alabasiga pul tikgani va o‘yinchi o‘z navbatida birinchi bo‘limda to‘g‘ridan-to‘g‘ri qizil kartochka olgani aytilmoqda. Mitrofanov Pisarskining poligraf tekshiruv natijasini "oddiy qog‘oz" deb atadi.
Biroq yolg‘on aniqlash qurilmasi futbolchining aybsizligini tasdiqladi. Smirnov o‘zining Telegram kanalida, bu hujjat diplomlangan mutaxassis tomonidan tayyorlangan, unda grafiklar, ishlatilgan uskuna, tekshiruv qoidalari to‘liq ko‘rsatilgani va natijaviy xulosalar mavjudligini ta’kidladi. U Mitrofanovning so‘zlarini rad etdi, ya’ni Pisarskiy poligrafga qanday masala bilan murojaat qilganini bilmasligi haqidagi gaplar asossiz ekanini bildirdi. Futbolchiga turli jazolar, jumladan umrbod diskvalifikatsiya qo‘yilishi mumkinligi tahdid qilmoqda.

Писарский полиграф результаты защищены специалистами
Юрист нападающего команды Сочи Владимира Писарского Антон Смирнов прокомментировал слова генерального секретаря Российского футбольного союза Максима Митрофанова о прохождении Писарским полиграфа. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Напомним, Писарский подозревается в азартных ставках, связанных с игрой между Сочи и Пари Нижний Новгород. Также сообщается, что друг футболиста сделал ставку на победу команды Нижний Новгород, а сам игрок, в свою очередь, получил прямую красную карточку в первом тайме. Митрофанов назвал результаты полиграфа "обычным листом бумаги".
Однако устройство для определения лжи подтвердило невиновность футболиста. Смирнов в своем Telegram-канале отметил, что этот документ был подготовлен дипломированным специалистом, в нем представлены графики, использованное оборудование, полностью изложены правила проверки и содержатся итоговые выводы. Он опроверг слова Митрофанова о том, что Писарский не знает, с каким вопросом обращался к полиграфу. Футболисту угрожают различные наказания, включая пожизненную дисквалификацию.